Oživit mrtvolu!

Americká ekonomika dostane další 600 miliardovou finanční injekci, jásají naši takynovináři a milovníci jediné ekonomické pravdy.Vrchní lichvář FED prostřednictvím nastrčené loutky Bernankeho oznámil, že FED nakoupí dluhopisy za 600 miliard dolarů.
V článku „Státní dluh – krev kapitalismu“ bylo uvedeno, že nejdůležitějš motor dnešního kapitalismu – dluh ve všech svých ohavných podobách, musí být živen státním dluhem.Jedno bez druhého není možné.Převodovou pákou mezi těmito dvěma dluhy je mechanismus „odkupování“ státních dluhopisů.Co se v novinách asi moc nedočtete, je skutečnost, že tímto způsobem se do US ekonomiky a pak do celého světa vpustí 600 miliard zbrusu nových dolarů.Je samozřejmě jedno, jestli budou natištěné nebo budou jako nuly a jedničky uložené v elektronických nosičích.

V podstatě bankéři nemají jinou možnost, protože amíci si během krize pomohli tak, jak jsou zvyklí desítky let, napůjčovali si kde mohli a co mohli a teď musí splácet úroky.Nic jiného totiž neznají.Žít na dluh je skvělé a navíc je to prostředek k uskutečnění snu, který jim bankéři rádi splní,Co na tom, že se každý, kdo splácí úvěr, vlastně ožebračuje.
Takže tu máme další dějství truchlohry s pracovním názvem „Jak oživit mrtvolu snadno a rychle“.Těch za 600 miliard bondů se zřejmě dostane k čínským komunistům, protože ti jsou největšími výrobci a exportéry amerických firem a nemají zábrany s ožebračováním vlastních lidí za účelem udržení nízkých tzv. tržních cen.U US firem toto už dávno nehrozí, protože v USA se moc zboží nevyrábí.
Ovšem pokud čínští soudruzi odmítnou americké papírky přijímat, pak to bude znamenat, že se chtějí zbavit US dolarů a američané se buď poohlédnou po nové zemi, která by se podílela na splácení jejich dluhů nebo se uchýlí k tradičnímu řešení, kterým je válečný konflikt.Pak by byly na řadě země jako Írán nebo Pákistán, jejichž obyvatelstvo by muselo na vlastní kůži zažít dluhovou žumpu US občanů v podobě chytrých a superdrahých bomb, high-tech neviditelných letounů, Tomahawků a jiných výdobytků „demokracie“.
Co závěrem dodat?Nic optimistického, protože dolar je nadále směnitelný za EUro i korunu.Do Evropy přitečou další americké dluhy, které přispějí k celkovému zadlužení a my se dočkáme opět „řeckého“ řešení, adeptů na ochuzování vlastních obyvatel hloupými politiky je dost, stačí si jen vybrat.
Uvidíme, co nám k tomu řekne jeden pan profesor, který už nějakou dobu oznamuje, že krize je na ústupu.

%d blogerům se to líbí: