Cirkus APOLLO

Ano milý čtenáři, projekt APOLLO bylo velkolepé cirkusové představení.Vystupovali v něm artisté v podivných a srandovních kostýmech, předstírali chůzi po měsíčním povrchu, vznášeli se v uzavřené manéži, zapichovali americkou vlajku do písku a byli pořád kůl.A obecenstvo před TV obrazovkami bylo u vytržení.

Projekt APOLLO měl být výsledkem legendárního projevu prezidenta J.F. Kennedyho z května roku 1961, kdy užaslým Američanům oznámil, že na konci šedesátých let poletí občané USA na Měsíc.Onomu pánovi v texaském Dallasu o dva roky později vyletěl z hlavy kus jeho mozkové hmoty, takže se chudák splnění svého slibu nedočkal.Ale našli se jiní, kteří se jeho amerického snu radostně chopili a udělali za pár let z USA zázračnou kosmickou supervelmoc, které nedělal žádný problém „investovat“ obrovské prostředky do tzv. „pilotovaných“ letů na Měsíc.Ovšem supervelmocí se stala pouze na papíře, filmových a magnetických pásech, protože se ony lety na Měsíc nikdy neuskutečnily.
Zkusme si ve stručnosti vysvětlit, proč:
USA vedly již několik let válku ve Vietnamu, která se rozšířila i na území komunistického Severu.Rozpočtové výdaje na její vedení dosáhly astronomických výšek, rovněž počet zabitých Američanů byl ve srovnání se současnými válkami v Iráku a Afghanistánu šokující: 1967 – 11.153, 1968 – 16.592, 1969 – 11.616 mrtvých amerických vojáků – nepředstavitelné číslo!Nezanedbatelné byly i ztráty na letecké technice, chloubě amerických ozbrojených sil.Během války Vietnamci v podstatě sovětskými zbraněmi technické úrovně z 50. let, dokázali sestřelit přes 2000 letounů USAF a víc jak 1000 strojů jihovietnamského proamerického loutkového státu.
Proto bylo zapotřebí nějakým způsobem odvrátit pozornost od obtíží, kterými USA procházely a zároveň propagandisticky porazit nepřítele, jenž měl ve světě stále větší politický a vojenský vliv.
Po Karibské krizi se jednoznačně kosmický výzkum stal prioritní vojenskou záležitostí strategického významu, tzv. mírový výzkum vesmíru byl jen jeho okrajovou částí určenou pro masy lidí milující vědeckofantastické romány, filmy a comicsy.Uvědomme si, že s rozvojem zbraní prvního úderu se zbrojní závody musely nutně rozšířit do kosmického prostoru nad zemským povrchem a je jasné, že ani jedna ze soupeřících velmocí nehodlala zahálet a nechtěla nechat soupeře dosáhnout byť malého technologického náskoku.
Asi jen zasvěcenci znají jména sovětských konstruktérů jako byli Savin, Čelomej, Jangel, Komissarov, Rešetňov a další, kteří zůstali v pozadí za dnes tolik mediálně oslavovaným Koroljovem, přestože na poli kosmonautiky možná pro Sovětský Svaz vykonali více než on.Proč je lidé neznají dodnes, je jasné, pracovali pro sovětský vojenský, přísně utajovaný kosmický program
Celá šedesátá léta se podíleli na vývoji sovětských kosmických zbraňových systémů, které umožňovaly v případě prvního jaderného úderu dosáhnout rozhodujícího momentu překvapení, ať už to byly antidružice IS – Istrebitěl sputnikov, družice systému včasné výstrahy Oka, špionážní, spojovací nebo navigační družice pro mezikontinentální balistické rakety.Např.na podzim roku 1968, tedy v době, kdy program APOLLO dosahoval vrcholové „předměsíční“ fáze, se uskutečnil první test sovětské protidružicové zbraně(družice Kosmos 248 byla prozatím neúspěšně atakovaná družicí Kosmos 249).
Také se moc neví, že Sověti plánovali na Měsíc přenést některé prvky jejich kosmického systému, Lunochod totiž nebyl jen nemotorným legračním vozítkem fotícím povrch Měsíce, ale také tankem, lépe řečeno automatickým bojovým vozidlem, určeným k ničení nepřátelských cílů na měsíčním povrchu.
Z tohoto pohledu je zřejmé, že APOLLO se nikdy nemohlo uskutečnit, protože Američané nemohli být takoví pitomci, aby se celých deset let věnovali dobývání Měsíce, investovali na to desítky miliard dolarů a nechali přitom bolševiky ovládnout vesmírný prostor nad zemským povrchem k tomu, aby lehce vyhráli jadernou válku.
Zásadní otázkou je: „proč Sovětský Svaz nikdy veřejně nezpochybnil projekt APOLLO?“Odpověď je jednoduchá, nebyl k tomu žádný důvod!
Sovětské papaláše, toužící ovládnout skrze světovou revoluci celý svět, tento projekt přesvědčil, že Američané Měsíc nehodlají vojensky využít, takže je uklidnil a umožnil jim nabýt dojmu, že NASA ztratila v soupeření o ovládnutí vesmíru náskok.A sovětské konstruktéry, kteří se právem obávali jederného konfliktu, „úspěch“ APOLLO posílil v jejich prosazování myšlenky na jaderné odzbrojování a umožnil jim „nátlak“ na kremelské jestřáby za účelem vynakládání větších prostředků na odstrkovaný mírový výzkum a pilotované lety.Vždyť co se událo po ukončeném „úspěšném“ projektu APOLLO?V roce 1973 Pařížským mírem byla ukončena vleklá válka ve Vietnamu, v roce 1974 byla uzavřena smlouva SALTa o rok později se uskutečnil společný kosmický let Sojuz – Apollo.Neuvěřitelné ve srovnáním s tím, co se dělo deset let předtím.Byla odvrácena hrozba jaderného konfliktu, ke kterému obě supervelmoci od karibské krize směřovaly.A navíc, silně pochybuji o tom, jak by se bolševikům mohlo dařit sledovat tělesa o velikosti sportovního letounu vzdálená statisíce kilometrů od Země.
Takže paradoxně jeden z největších světových podvodů dokázal zabránit třetí světové válce.
Nehodlám zde detailně vypisovat všechny problematické a sporné body, které pochybovači neustále na snímcích a filmových záznamech nacházejí.Pro mě je to uzavřená záležitost, která pomohla odstranit ze světa bolševiky.
Pokud někdo tvrdí, že taková akce se nedala ututlat a že v podstatě krádež miliard dolarů US poplatníků by nebyla možná, tak by si měl uvědomit, co byl proti Apollu podvod s ENRONem nebo o kolik a jak dlouho okrádal amíky finanční eskamotér Madoff.A určitě nebyl posledním odhaleným, tomu věřte:-).
Takže, kam se tedy ty všechny dolary nakonec poděly?Nikam, zůstaly v NASA, aby se z nich dal financovat superdrahý projekt vývoje a stavby flotily raketoplánů.Jsem totiž přesvědčen, že američané už nikdy obdobné čtyři raketoplány nepostaví, protože NASA už nebude mít možnost tento geniální podvod zopakovat.
Ačkoli, kdo ví, tzv. válka proti terorismu v Afghánistánu už spolykala hezkých několik set miliard dolarů.

%d blogerům se to líbí: