Šest žoldáků pro Holyúd

Koukám do českých novin a nevěřím vlastním očím, titulek jako vrata s názvem „Šest vojáků se ubránilo ohromné přesile Talibanu“.Ihned jsem si vzpomněl na legendárního kanonýra Jabůrka, kterak u kanónu stál a pořád pořád ládoval či na sovětského Voloďu, který zahnal na útěk celou německou divizi.

Takzvaná válka v Afghánistánu je prosraná a čím více se to našim demokratizátorům sere, tím oslavnější ódy budeme mít na talíři.
Údajní US hrdinové prý zabili téměř sto Talibů a pak, sami zraněni, zahnali na útěk zbytek přesily.
Realita asi bude taková, že zase žoldáci postříleli nějakou svatební hostinu, protože vypadala podezřele.Ano, tak se dělá okupace, ve které nejde o žádnou demokratizaci, ale o utrácení peněz daňových poplatníků do spřízněných kapes.Za tohoto stavu se už můžeme na Talibance dívat jako na demokratickou opozici, protože používají stejné metody jako demokratičtí okupanti.
Jaký je například rozdíl mezi lidickou tragédií a mezi takovými excesy, při kterých už zahynuly tisíce nevinných civilistů a naši lháři stále každé mrtvé afghánské dítě označují za nešťastnou, ale nutnou oběť, která si za svůj osud může sama, protože taťka před smrtí vypadal přesně jako ten Bin Ladin?Jaký je rozdíl mezi popravou civilistů u zdi a shozením těžké pumy na dům plný civilistů?Žádný, protože v obou případech byla velká pravděpodobnost, že mezi mrtvými bude nějaký ten „terorista“ v civilu.
Před sedmdesáti lety Němci odbojáře také nazývali teroristy a odvolávali se přitom na platné mezinárodní úmluvy o vedení válek.V těch bylo uvedeno, že ozbrojené akce proti nepříteli v uniformě musí vést opět uniformovaný kombatant a ne civilista!Copak si nikdo nedovede vzpomenout, že to byli právě Britové, kteří povraždili v devatenáctém a dvacátém století statisíce civilistů – např. v Búrských válkách, protože se snažili vypořádat s gerilou a často používali ty samé metody, které Češi zažili v Lidicích?
Pokud někdo neustále bagatelizuje tehdejší britské akce poukazováním na to, že Němci byli ještě větší svině a Búrské války proběhly už strašně dávno, tak mohu klidně tvrdit, že Adolf Hitler byl nejlepší žák staré britské válečné školy, který si o pár desítek let v Evropě zopakoval to, co se od nich naučil při kolonizaci Jižní Afriky.
Nejde o demokratizaci Afghánistánu, to už jsem napsal.Jde o organizovaný teror proti civilistům, který přetrumfli Talibanci tím samým terorem, takže je jasné, že konečnými vítězi budou nakonec oni.Jsou totiž doma a mají to, co naši političtí hajzlové nemají a nikdy mít nebudou: čas.Politici totiž měří čas na volební období a délku úvěru, zatímco Talibanci ne.
Nezbývá než ustoupit, dokud je čas.Pochybuji, že čeští vlezdoprdelisti jsou ještě schopni samostatného úsudku.

%d blogerům se to líbí: