Loutka dohrála

Egyptský lid se konečně dočkal, 11.2.2011 viceprezident Sulaiman oznámil, že prezident Hosni Mubarak rezignoval a moci se ujímá armáda.Vládnout tedy bude nějakou dobu vojenská junta. Daleko zajímavější je skutečnost, že Mubaraka pomohli svrhnout Američané.Není těžké si představit, jakému nátlaku ze strany afroamerického prezidenta Baracka Obamy musel být Mubarak vystaven, než to po dvoutýdenním vzdorování zabalil.

Barack Hussein Obama střihl nůžkami, loutka dohrála, opona padla.Za ní se loutkvodiči horečně snaží najít novou ohebnou figurku. Co vedlo ale Obamu k tomu, že svého strategického spojence tak nekompromisně odrovnal? Strach, že nekontrolovatelná islámská revoluce by vynesla k moci ty nejradikálnější muslimské síly nenávidějící USA a Izrael? Jestli ano, tak pak je podivné, že CIA vůbec nezareagovala a nesnažila se podniknout podvratné kroky k oslabení revoluce v jejím počátku, vždyť muselo být každému jasné, že po Tunisu dojde na dalšího zbohatlého despotu kašlajícího na lidská práva.
Izrael, Evropská Unie a USA mají teď šanci pomocí intrik nainstalovat nového diktátora. Takzvaný demokratický systém v této zemi nelze nastolit, protože svobodné volby by vedly po čase ke vzniku státu jako je Írán. Západ si nemůže dovolit, že by od Suezu příští prezident Egyptské arabské republiky vzkazoval do Izraele, že holocaust je součástí kapitalistické virtuální reality.Pokud z Baradeje nevytvoří onu kýženou loutku, bude podplácet nenasytné egyptské plukovníky nebo se rozhodne kolem Mubaraka vytvořit hardcore jádro jeho nejvěrnějších stoupenců a pokusí se vyvolat občanskou válku.Ta by muslimy opět postavila proti sobě a z Egypta by se stal druhý Libanon.A samozřejmě se američtí sionisté budou urychleně snažit odstranit Obamu, protože ačkoli stáli za jeho volebním vítězstvím, toto je z jejich strany vnímáno jako neodpustitelná zrada, která je bude stát příliš mnoho peněz.
Mubarak si ale svůj osud plně zasloužil, jako absolvent vojenské letecké akademie v Sovětském Svazu měl před sebou fantastickou kariéru, hrdina z války proti Izraeli, vrchní velitel, pak viceprezident, prezident. I přes ekonomickou mizérii by jej jeho občané dodnes zbožňovali jako ikonu svatého, kdyby se z něj před třiceti lety nestal úplatný podrazák a americký agent. Začal brát plnými hrstmi vojenské dodávky a dolary z USA a dovolil z armádních skladů vyexpedovat špičkové sovětské protiletadlové rakety SA – 7 Strela přímo do rukou afghánských mudžahedínů.
Takhle končí prezident, který byl ještě před několika dny označován za jednoho z nejdemokratičtějších politiků blízkovýchodní oblasti.Jeho osud začíná připomínat osudy politiků, kteří se stali americkými loutkami a končili tak nějak neslavně, namátkou jmenuji Saddáma Husajna, Šáha Rézu Páhlavího, premiérku Benazir Bhutovou nebo Mubarakova předchůdce Anvara Sadata.Ti, kteří Mubaraka včera vynášeli do nebes ho zítra budou zatracovat a udělají z něj diktátora, tyrana a lidskou zrůdu.A přitom do něj USA a Izrael investovali tolik peněz za to, že na základě smluv z Camp Davidu držel na uzdě domácí muslimy a z Palestinců v Gaze dělal nepohyblivé terče pro izraelské letecké bomby.
No a co my, kteří nevěříme ničemu?My si po zkušenostech z 11. září myslíme své.Zatím nás za to nikdo nemůže zavřít.A sledujeme, jak USA ztrácejí vliv a sílu

%d blogerům se to líbí: