Neumí a čumí

Půl roku eurosoudruzi v NATO bombardují část Libye ovládanou kmeny spřátelenými s Muammarem Kaddáfím a nic.Jednoduše řečeno nic.Tisíce vzletů, tisíce raketových a pumových útoků a výsledek je stále nulový. Ačkoli se v prolhaných médiích neustále opakovala fráze o vytrvalém a rozhodném postupu rebelů, Kaddáfí je pořád silný a nikdo z nás přesně neví, jaká je vlastně realita.
NATO důsledně cenzuruje každou zprávu z bojiště a nedopustí, aby se navenek dostala skutečná pravda.Ale my si ji můžeme dovodit z několika událostí, které se staly v posledních několika dnech.
Tou nejvážnější byla poprava generála Abdela Fattaha Younise. Bývalý Kaddáfího přítel se přidal k rebelům a stal se jejich vůdčí vojenskou osobností.Po neúspěšné ofenzívě u Bregy prý byl eskortován do Benghází, aby nespokojeným revolucionářským vůdcům vysvětlil, proč se nedaří překonávat libyjskou obranu. A pak se najednou jeho ohořelé a rozstřílené tělo společně s těly obou tělesných strážců našlo někde na předměstí Benghází. Způsob, jakým to rebelské kruhy vyšetřují zavdává důvod k tvrzení, že si jeho popravu sami zařídily.Tak, jak se to v mafiánských kruzích dělává.Po jeho vraždě se na oplátku dali do pohybu příslušníci kmene, ke kterému generál patřil a prý došlo i k ozbrojeným střetům, u nichž asistovaly vrtulníky NATO.
Ani není divu, nechat si odprásknout kmenového vůdce a poslouchat pak báchorky, že šlo o nějakou politováníhodnou událost, za kterou stojí Kaddáfího vrazi, to asi bylo příliš. Dokonce se i členové generálovy rodiny dali slyšet, že podají žalobu k mezinárodnímu soudnímu tribunálu do Haagu.(Ha Ha Ha) Můžeme tedy ve východní části povstalecké oblasti brzy očekávat nějakou formu krevní msty v boji o moc a peníze, protože o nic jiného v této divadelní frašce nejde.
V zoufalé snaze zabránit libyjské státní televizi ve vysílání zpravodajství o těchto událostech, se dokonce NATO uchýlilo k vybombardování televizních vysílačů, prý vše k ochraně životů civilistů.Ihned se mi vybavil pumový útok na kanceláře Rádia Svobodná Evropa komunistickou tajnou službou.
Další událostí, kterou jsem zmiňoval už dřív, bylo ukončení bojových operací ze strany Norska.Sice šlo jen snad o čtyři letouny, které byly ihned nahrazeny britským Tornády, ale i to o něčem svědčí.A aby toho nebylo málo, frantíci svoji jedinou letadlovou loď Charles de Gaulle stahují zpět do mateřského přístavu, prý k provedení plánovaných oprav.A zatím nevíme, jestli bude nahrazena některou z amerických letadlových lodí, ti je stáhli už dřív.
Aktivita letadel NATO tedy bude na nějakou dobu částečně oslabena, čehož Kaddáfího vojáci využijí k upevnění stávajících pozic.Naučili se bojovat s darebáky v civilních hadrech, jejich taktika je jasná, dobře se zamaskovat, čekat a udeřit.Přišli totiž na to, že zpomalovací taktika a přenechání aktivity nedisciplinovanému nepříteli je nejlepší možné řešení.Navíc, pokud dojde k pouličním bojům v hlavním městě, budou proti banditům stát se zbraní v ruce desetitisíce Kaddáfího přívrženců.To by pak musely letouny NATO celou metropoli kompletně srovnat se zemí, aby rebelové zvítězili.
Evropa prohrála na plné čáře, protože neexistuje žádná varianta mírového urovnání bez osobní účasti Muammara Kaddáfího nebo jeho synů.Navíc zmrazení libyjských účtů zřejmě bezprostředně souvisí s hladomorem v Somálsku.
V roce 2007 ministerský předseda Libye Baghdadi Mahmoudi veřejně ohlásil, že Libye zahajuje ambiciozní program nákupu aktiv za sto miliard USD.A že hodlá investovat v hodnotě 155 miliard USD v rozvojových programech v rámci celé Africké Unie.Zdrojem financování měla být libyjská ropa, kterou si Kaddáfí nechtěl nechat pro sebe.K tomuto účelu byl vytvořen státní investiční fond, který je dnes v době zuřící finanční krize samozřejmě v rukách těch, kteří se před světem chlubí pomocí hladovějícím Somálcům.
Nemám pro toto tvrzení zatím žádné důkazy, ale jsem si jistý, že určitá část finanční pomoci Somálsku byla Libyí pravidelně poskytovaná.Teď se toho chopila americká administrativa v jejímž čele stojí velký černý bratr a prostřednictvím AFRICOMu organizuje potravinovou a humanitární pomoc, ve skutečnosti financovanou z Kaddáfího zmrazených účtů.
A evropské státy v NATO utrácejí na prohranou válku a čumí.

%d blogerům se to líbí: