Evropa zařadila vícerychlostní zpátečku

Tak se opět evropští lídři sešli, aby nějakým zázračným způsobem zachránili Europu. Nikoho samozřejmě nepřekvapuje, že největší starosti a obavy z rozkladu měl skřet Sarkozy, prezident Francie, prý jedné ze zemí, které táhnou Evropu k zářným zítřkům. Opak je samozřejmě pravdou, tento válečný zločinec, defraudant a lhář usiluje o jediné, o rozklad Unie. Jeho snaha byla zřetelně vidět v rychlosti, s jakou rozvrátil poklidný Kaddáfího kmenový režim v Libyii, který svými penězi usiloval o vznik silného partnera pro jednání s Evropou, USA a zeměmi BRIC.
Abych svoje tvrzení dokázal, musím se vrátit k pořadu České sračkovize Hyde Park, kde kecal jakýsi Petr Robejšek, človíček, který se považuje za pravicového ekonoma a politologa. Mezi záplavou naučených nesmyslů, které se řinuly z jeho úst, se ale nechtěně objevilo několik zajímavých postřehů. Například konstatování, že Německo je skutečně jediná země, jejíž obyvatelé platí Evropě krvavou daň ještě sedmdesát let po válce a finančně udržují Unii nad vodou. To souvisí s tím, že Němcům je od malička vštěpován pocit viny za všechno, co se za posledních sto let v Evropě přihodilo. A aby nebyli považováni opět za ty, kteří chtějí něco krachující Evropě diktovat, tak raději platí a platí. Dalším zajímavým postřehem bylo konstatování, že Sarkozy by rád zarazil tištění nových peněz výměnou za tisk státních dluhopisů. Jinými slovy, že chce, aby státní rozpočet byl vyrovnaný.
Perličkou pořadu byl telefonický dotaz diváka, který se Robejška optal, komu vlastně všechny státy světa dluží ty obrovské peníze. Samozřejmě, že odpovědi se nedočkal, pan doktor blábolil něco v tom smyslu, že banky také dluží jedna druhé a mezi státy je to prý podobné. Chi chi chi.
Jak to tedy souvisí s tvrzením, že Skřet usiluje o rozklad EU? Odpověď je asi tato: K tomu, aby hospodářský systém založený na dluzích fungoval, potřebujete vždycky zítra vyrobit více zboží než dnes, takový je příkaz vyplývající z nutnosti splácet úroky. Je nutné dosáhnout tzv. růstu, který souvisí s vyšší spotřebou energií. Francouzi ropu dovážejí a vsadili na jadernou energetiku, která je ale finančně náročná. Británie je díky těžbě ropy a uhlí energeticky poměrně soběstačná. Ale co Německo? Německo je poražená a okupovaná země z obou světových válek, to nemá kosmopolitnímu lichvářskému klanu okupujícímu jeho ekonomiku co diktovat a navíc nemá žádné, jak se dnes říká, klasické energetické zdroje. Vsadilo na větrníky, solárky a šetření, navíc během několika let utlumí všechny jaderné elektrárny. Z čeho budou Němci žít, když nebudou adekvátně k dluhu, který nastřádali, vyrábět? Ten bude za podmínek mizivého růstu ekonomiky eurozóny tak velký, že pro kádrovací agentury bude jednoznačně nespolehlivé.Bohužel, Německo je na cestě do mizérie, navíc ani jeho politici nevědí, o kolik si ještě Židé v Izraeli, čelící sílícímu vlivu nesmiřitelného islamismu, řeknou za Holocaust.
Toho si je Sarkozy vědom a teď se snaží, jak se Německa v budoucnosti co nejrychleji elegantně zbavit. Proto souhlasil tak rychle s požadavky na vyrovnaný rozpočet, které jdou jednoznačně proti silám, ovládajícím euroatlantský hospodářský systém, tedy proti bankéřům a burzovním spekulantům. Protože to tak chtěla hloupá Merkelová, tak se rád připojil. Jenže toto opatření číslo 1 Evropskou Unii de facto pohřbilo, protože je nesplnitelné!
David Cameron, další zločinec s libyjskou krví na rukou, si alespoň nehrál na spasitele a jednoduše se už trhnul, protože tuší, jak to za pár let bude v Evropě po přijetí Smlouvy nové, vypadat.
Jestliže komentátoři a politici mluví a píší svoje nesmysly o dvoj nebo dokonce trojrychlostní EU, tak je neberme moc vážně, oni žijí v zajetí bludných představ, že v bance si můžou papírky půjčovat do nekonečna a stát jim k tomu jejich blahobytu na dluh zajistí vyrovnaný rozpočet. Vím jistě, že tak to nefunguje, kdo si přečetl pár mých úvah o penězích a úrocích, tak to ví také.
Vícerychlostní Evropa nepojede dopředu, ale bude couvat několika rychlostmi zpět. EUroOvčané brzy zjistí letmým pohledem do svých peněženek, jak je jejich demokraticky zvolení zástupcové opět krutě podvedli.

%d blogerům se to líbí: