Řeči, jen řeči

Začal rok 2012, který bude zřejmě hospodářsky stejně špatný jako ten loňský. Kdo prvního ledna poslouchal Klausův novoroční projev, musel nabýt dojmu, že tento stárnoucí politický seladon a profesionální bafuňář na sklonku své kariéry vůbec nepochopil zločineckou podstatu politicko – hospodářského systému, kterému oddaně za nemalé peníze zblblých českých ovčanů slouží. Pan prezident projevil dokomce náznak jakéhosi pokání, když se omluvil za chybnou ekonomickou předpověď v posledním projevu na začátku loňského roku. Jakoby si nikdo nevzpomněl, co vykládal za nesmysly před čtyřmi roky, když padaly akciové indexy po celém světě. A nedej bože, aby tak přiznal, že v roce 2012, v roce 20. výročí kupónové privatizace, bude česká ekonomika v ještě horším stavu než byla tehdy na počátku onoho kolosálního experimentu, který vyústil do stavu, kdy o českém hospodářství nerozhodují Češi. Samozřejmě, najdou se obdivovatelé, skalní fanoušci a nohsledové Václava Klause, oni budou tvrdit vždycky opak, ale těm můžu věřit to samé, jako jiným oslům, dnes hystericky křičícím, že Václav Havel se zasloužil o svobodu a demokracii.Jak ta svoboda a demokracie bude po krachu EUra vypadat, to si raději nepřejme vidět.
Vládnoucí evropské politické elity jsou z podstaty věci logicky bezradné a odraz jejich bezradnosti předvedl i Klaus. Jeho sdělení, že české banky jsou zdravé a není třeba je z rozpočtu sanovat, bylo podobné minulému, v němž si pochvaloval, jak kvetou hypotéky a zadlužené obyvatelstvo je šťastné a veselé. A vzápětí na slovo vzatý „prognostik“ zachmuřeně s pozdviženým obočím varoval, že státní dluh se zvýšil za posledních deset let čtyřikrát!!!Prostě nám chtěl sdělit, že poté, co se stal prezidentem, za ekonomiku ve státě neodpovídá a ze všech problémů by se nejraději vylhal svým prezidentováním ve stylu já nic, já muzikant.
Zajisté si normální ovčan všimnul Klausova sylogismu. Stačí si uvědomit skutečnost, že prospěch z jakéhokoli dluhu mají jedině bankéři, nikdo jiný. Obrovský a stále rostoucí státní dluh je výsledek jejich úspěšného parazitického působení v ekonomice formou úročeného úvěrování, a to vždy vede k exponenciálnímu růstu v počtu natištěných dluhopisů a tím i růstu počtu natištěných papírových peněz s mizernou směnnou hodnotou.A tatíček Klaus si to vlastně pochvaluje.
Prezident už věděl, že schodek státního rozpočtu bude zase větší, než bylo schváleno zákonem o státním rozpočtu na rok 2011. A světe div se, nikomu, ani jemu, to vlastně nevadí. Dospěli jsme totiž v politice do tak katastrofálního stavu, že politická banda, která nám vládne, se může vymluvit na cokoli, jen aby zůstala napojená na státní cecek až do konce volebního období. Občas předvede divadélko s jakousi nejednotností, ale ve svém celku funguje jako dobře zavedená mafiánská rodina.
Zajímavé na Klausově projevu bylo také to, že většina z něj byla sdělena formou „plurál majestatis“, podle mě nejhustší byla tato pasáž: „I když se naše země pohybuje v mírně pozitivním trendu, ukazuje se, že to nestačí. Nerealistická očekávání spojená se vstupem do Evropské unie a se slibovaným přínosem, který měl tento vstup – jaksi sám o sobě – pro nás mít, se nenaplnila. Práh našeho očekávání a našich nároků jsme si zvedli příliš vysoko. Propast mezi skutečností a těmito nezodpovědně vytvořenými očekáváními dosáhla díky tomu asi největší velikosti za celý polistopadový, již 22 let trvající vývoj.“
To je sranda, co? Tohle píše chlápek, který podával přihlášku ke vstupu České republiky do EU a pak dokonce v utajení podepsal dodnes „hardcore pravičákyy“ nenáviděnou Lisabonskou smlouvu.
Takže jaké ponaučení pro tento rok si z našich vládních politiků v čele s Klausem vezmeme? Stále jen to jedno jediné, nevěřit jim. Jestli vám budou tvrdit, že krize nebude, nevěřte jim, bude, jestli budou kecat, že o úspory nepřijdete, tak nevěřte a co nejrychleji vyberte peníze, pokud nějaké máte, jestli budou tvrdit, že chtějí vaši svobodu, nevěřte, už dávno budují korporátní celoevropský fašistický stát. Základy už položili, nyní čekají až se Řecko ekonomicky pod vlivem vnějšího tlaku „zhroutí“ a zavedou takovou celoevropskou svobodu, o jaké vždycky snil zrzavý zednář Havel.

%d blogerům se to líbí: