Aristoteles pláče

Jak se dalo čekat, Řecko udělalo další krok na cestě do nicoty, kterou mu vydláždila nenasytná mezinárodně organizovaná banda lichvářů. Očekávané se pomalu stává skutečností, to co nikdo nikdy netušil se najednou stává nepříjemnou realitou. Příšera chaosu a bídy čeká u jižních bran Evropy jako spory moru a politická elita, místo aby byla hnacím motorem k uvědomění si, co skutečně za krizí vězí, se chová jako sebranka asijských odporných despotů, jimž nezáleží na životech vlastních poddaných.
Připusťme jen na chvíli, že státní dluh Řecka je dluh jako každý jiný, srovnatelný se skutečností, kterou skoro každý zná ze svého života v rozvinuté lichvářské společnosti. Tedy že si vzal půjčku, úvěr, leasing, hypotéku nebo kdo ví co ještě. Takových lidí jsou mraky. A mezi nimi se najde velké množství těch, kteří vám vážně budou tvrdit, že si úročenou půjčkou polepšili a žije se jim lépe. Například tím, že si půjčili dům a vrátili domy dva. Tito rozumem málo obdaření jedinci nikdy nepochopí, že k tomu, aby splatili úroky na splátku domu, musí vynaložit mnohaletou práci, zatímco lichvář jim poskytnul tu službu, že jim vytisknul papírky, kryté státními dluhopisy. A tomu se v dvacátém prvním století, století „rozumu“, říká „férová“ směna: já ti půjčuji papír a ty mi vracíš dům.( blijící smajlík)!
Ale zpět k řeckému „dluhu“. Nemálo lidem asi vrtá hlavou, proč se někomu tak beznadějně zadluženému jako je Řecko, půjčují nové a nové miliardy Eur. Není to přece normální, když mám splatit dluh čtrnáct miliard tak si jdu půjčit na jeho splátku přes stotřicet miliard a bankéř se nabídne, že mi klidně půjčí ještě víc. V běžném životě , kdy se o mě lichvář dozví, že mám dluhy, mě může klidně zažalovat pro trestný čin pokusu o úvěrový podvod, protože mu nemohu dávat do zástavy dluh, ale něco hodnotného . Banky si k tomu vedou speciální a státem schválené registry dlužníků, aby nebyly vystaveny těmto podvodným jednáním.
Tak proč v případě Řecka bankéři půjčují, když vědí, že každý nový úvěr táhne vlivem úroků Řecko ke dnu? Odpověď je vcelku prostá. Ve skutečnosti nejde o dluh, ale jen o vytištěné papírky ze strany bankéřů.Ale pozor, ze strany obyvatel Eurozóny jde o jejich draze vydřené majetky, protože ti používají Euro jako společnou „měnu“ . Když bych to dovedl do krajnosti, lichváři budou moci půjčovat Řecku tak dlouho, dokud jim budou stačit na půjčení všechna Eura z jednotlivých evropských zemí vyměněná za státní dluhopisy.
Věří snad někdo stupidnímu tvrzení, že soukromé banky odepíšou až sedmdesát procent ztrát způsobených propadem řecké likvidity? Ty ztráty nebudou přece ztrátou bankéřů, ale ztrátou těch, kteří v nich mají uložené peníze zatím jako hodnotu, tedy střadatelů. Státy jim v žádném případě nepomohou, i když se zavázaly chránit jejich úspory. Za radostného pokřiku přihlouplých pravičáků se nejprve začnou bourat základy takzvaných sociálních států, vybudovaných ještě v dobách, kdy bylo v oběhu méně papírových peněz majících větší kupní sílu než dnes. Aby se zítra nalilo bankéřům více než dnes oni půjčili Řecku, tak půjdou pod kytičky úspory všech evropanů, kteří ještě v této mizerné době stačili něco našetřit. Pak nastoupí ztráty vyplývající z držení akcií, které div se světe, rostou. Ano rostou dost vysoko na to, aby pak mohly zase pořádně spadnout a miliony drobných akcionářů tak opět mohly zkrachovat, zatímco bankéře by spasily státní subvence.
Řecko čeká pomalá agónie, hospodářské problémy, vysoká nezaměstnanost, rozpad sociálních jistot, permanentní politická krize, nárůst bídy a možná návrat vlády plukovníků jako reakce na nevybíravé zásahy do suverenity Řecka ze strany rudé Trojky. Nenechme se oklamat tím, že když umí jiné evropské země krotit energii z atomového jádra, vyrábět prvotřídní automobily, létat do vesmíru, bombardovat z výšky deseti kilometrů Kaddáfího nebo vyrábět superobří letadla, že se jim nemůže přihodit to, co Řecku. Může se to přihodit a také se to přihodí! Nezapomeňme na to, že světový finanční systém je založen na jednoduchém podvodu podobnému pyramidové hře.A ta nemůže růst donekonečna.
Neuplynulo ani třináct let a jsme svědky řízeného zániku dalšího evropského státu, jehož kulturní a společenský život je spjat s pravoslavným náboženstvím. V roce 1999 Havlova židovská přítelkyně Allbrightová nechala bombardovat Srbsko, teď manželka tehdejšího prezidenta Clintona dává pokyny evropské krávě Andělíně, jak zničit Řecko.Dalo by se říci, že se historie opakuje, vždyť už v roce 1917 sovětští bolševici, vyškoleni a finančně zajištěni v západoevropských zemích a USA zničili pravoslavné Rusko k velké radosti svých lichvářských sponzorů Rothschilda, Schiffa, Warburga a dalších. Tolik zlata, jako vlastnila carská rodina, neměl nikdo na světě! A najednou bylo jejich.
Řecká pravoslavná církev také není zrovna chudý příbuzný, její zlaté poklady mají obrovskou hodnotu a jistě by po nich sáhnuli lichváři i dnes.

%d blogerům se to líbí: