Sběratel zbraní

Kalašnikov AK 47, samopal Uzi, tři armádní Colty .45, Sten 9mm, Colt .357 Python, pumpovací brokovnice, spousta munice. Slušný arzenál na jednoho maníka, který odkázán na sociální podporu, pobíral 475 Eur měsíčně. Protože neměl zbrojní pas, tak asi všechny tyhle smrtonosné hračičky těžko mohl legálně nakoupit v obchodě se zbraněmi a střelivem, takže na černém trhu by musely stát více jak deset tisíc Eur. Dokonce měl maník rád jízdu v rychlých sportovních automobilech, nejspíš zřejmě kradených. Tomu odpovídal jeho hustě popsaný trestní rejstřík.
S největší pravděpodobností se z Mohameda Meraha vytvoří mediálně známý profil osamělého střelce jako z Breivika nebo Lee Harveye Oswalda.Profil, který prozradí, že vrah nikdy nebyl členem nějakého zločinného uskupení a jednal sám na vlastní pěst.
Ovšem okolnosti, za jakých byl zabit, dávají zase dohromady celou řadu otázek, na které by veřejnost měla znát odpověď. Tu první jsem naznačil: kde Merah získal tolik zbraní a munice? Ukradl je jako ten skútr nebo je kupoval na černém trhu? A když kupoval, tak od koho a za kolik?
Je totiž docela možné, že do Francie přes Alžírsko proudí pěchotní zbraně, munice a výbušniny poté, co se z Libye stala země volně přístupná pro všechny, kdo chtějí nelegálně vlastnit nějakou palnou zbraň, pistolí počínaje a těžkým kulometem nebo protiletadlovou střelou odpalovanou z ramene, konče.
Libyjská partička zlodějů, která odstavila rodinu Kaddáfiových od moci, nenastolila žádný slibovaný demokratický pořádek, ale s pomocí zabijáků NATO vytvořila chaos a kmenové rozbroje. I přes zoufalé apely samozvaných vládců z NTC se lidé neodhodlali vrátit zbraně, které si ukradli z rozstřílených a nestřežených armádních skladů, protože v zemi pokračuje válka a v ní jsou zbraně zapotřebí. A kde jsou zbraně, tam jsou i obchodníci s tímto artiklem.
Válečný zločinec, skřet Sarkozy, opět sehrál divadélko před světem v rámci prezidentské kampaně, do které se mu zastřelení židovských dětí a jejich rabína náramně hodilo. Jejich smrt a pohřeb v Izraeli, to byly body pro jeho znovuzvolení. Bez toho zločinu na „všech Židech, jak řekl Reuven Rivlin“ by se žádné takové divadlo nekonalo, protože pokud by Merah zastřelil opět nějakého muslima ve francouzské uniformě, tak by po jeho smrti ani pes neštěknul.
Druhá otázka by měla znít, proč byl vůbec Merah zastřelen? Nedržel žádného rukojmího, dokonce od policajtů dostal mobil, aby si s nimi mohl v klidu povídat a vykládat jim, jak své činy připravoval a páchal. Jen blbci můžou věřit tomu, že v mobilu nebyla „štěnice“ a GPS lokátor, pomocí nichž mohli policajti celou dobu byt odposlouchávat a rozpoznat, jestli tam má další komplice, zda bdí, spí nebo ve kterém místě obklíčeného bytu se zrovna nachází.
Jak vidno, veřejnost uvěřila tomu, že vtrhnout do bytu v momentě, kdy byl střelec vzhůru a ukrytý ve vaně, bylo nejlepší řešení ze všech možných. Jako by nestačilo ještě počkat pár dní, než by se psychicky unavený a vyčerpaný Merah zhroutil nebo tvrdě usnul za pomoci vpuštění malého množství nervového plynu. Takhle jeho smrt zavdá spoustu dohadů, což Sarkozymu a jeho pohůnkům v tajných službách bude vyhovovat jako základna pro vypouštění dalších lží a desinformací, např. kolem údajného boje syrského lidu za svobodu a demokracii.
Třetí otázka zní, jak to, že se vrah v klidu a bez problémů dostal do Pákistánu, Afghánistánu a do přímého kontaktu s Talibanem, aniž by na to tajné služby, zabývající se bojem proti „islámskému“ terorismu přišly? Tomu se těžko dá uvěřit. Dnes, pokud chcete letět letadlem do rizikové oblasti Asie, jste okamžitě lustrováni mnoha tajnými státními organizacemi a důkladně prověřováni, Evropa se přece řídí radami Američanů a na seznamu jsou dnes tisíce lidí, kteří nemohou vůbec vstoupit na palubu letadla letícího do Pákistánu.
Každopádně, řádění Mohameda Meraha bude mít výrazný efekt, o kterém se v nezávislých médiích píše neustále: v rámci boje proti terorismu se zpřísní opatření, která budou Evropany buzerovat ještě více než dnes.
Jen tak může vzniknout celoevropský systém, ne nepodobný tomu komunistickému.

%d blogerům se to líbí: