Baroš, nejlepší hráč za ODS

Portugalci jsou pro nás velmi obtížný soupeř. Jak jsem odhadoval, čeští fotbalisté postup přes Polsko uhráli, jenže nakonec to musela být výhra, a ne remíza. která papírově před zápasem stačila. Nějak jsme mlčky předpokládali, že Řecko bude pro Rusko lehce stravitelný soupeř, ale jak známo fotbal je hra s kulatým míčem, který je nevyzpytatelný.
Staří pánové z Ruska si to zavinili sami, stereotypním pinkáním s míčem bez pohybu kolem soupeřovy šestnáctky se dostávali do šancí velmi sporadicky a když už se tak stalo, tak zakončovali strašně mizerně.
To Češi hráli jinak. Bez Rosického jim to mělo jít podle odborníků hůř, ale jak se dalo předpokládat, šlo to líp, protože tento hráč sotva čtvrtinu hrací doby skutečně hraje, což je na vrcholný turnaj málo. A jak jim to šlo dobře, svědčí vydařený druhý poločas, ve kterém už věděli, že musejí dát gól a vyhrát. Najednou jako by jim hvězda Arsenálu vůbec nechyběla. Vynikající zápas odehráli Pilař, Jiráček, Hubschmann, Kadlec, Selassie.
Moc se mi nelíbil výkon Baroše, protože jako útočník toho moc nepředvedl. Útočník je od toho, aby střílel góly, což byl pro něj problém. V prvním poločase nevystřelil ani jednou, jen spálil tutovku minelou jako žáček, ve druhém poločase vystřelil dvakrát, jednou se uvolnil do gólovky neuznané pro údajný ofsajd, jednou zahrál ve zdi rukou. Co však bylo u něj vidět nejčastěji, byla nečistá hra v osobních soubojích, kterou skotský sudí nepřehlédl. Nemůžeme to svádět na taktiku stanovenou trenérem, na levé straně Pilař svým pohybem dělal polským bekům těžkou hlavu, není náhoda že dvakrát skóroval a Baroš ne.
Gól bych připsal Hubschmannovi, který využil chyby v polské rozehrávce, potáhl míč až před pokutové území, kde pak přihrál Barošovi, jenž musel dát Jiráčkovi i kdyby byl slepý. Jeho zasekávačka nic moc nebyla, ale stačila. Skoro tu samou předvedl Ronaldo proti Nizozemcům, jenže měl na to o trošinku více času.
Po zápase opět jako vždy nastoupila partička politických pravicových géniů, kteří společně se svými mediálními přicmrndávači začali průměrného Baroše vychvalovat. A k nim se přidal nejchytřejší Čech Václav Klaus. Po jeho neuvěřitelně investigativním odhadu budoucí situace v Řecku ( mimochodem, že se to v Řecku podělá už ví snad i uklízečka ve Strakovce) přidal svou trochu do mlýna a s genialitou sobě vlastní vychválil snědou fotbalovou ikonu ODS až do modrých nebes.
Pro trenéra Bílka je tu otázka, jak na Ronalda a zda s Rosickým nebo bez něj. Osobně bych uvítal mužstvo bez Rosického i bez Baroše, což ale na neviditelný příkaz politbyra z ODS nepřichází do úvahy. S Rosickým by to byl fotbal tak na nějakých pětadvacet minut, pak už by to odkulhal a Baroš odfauloval a odgestikuloval. Pokud oba Bílek nasadí, pak vidím šanci tak na devadesát procent, že český tým s Portugalskem opět prohraje.

%d blogerům se to líbí: