A jsou venku

Tak zaplaťpánbů, fotbalisti dle předpokladu po zápasu s Portugalskem vypadli a užívají si zasloužené prémie, které za svou účast na fotbalovém mistrovství Evropy od pana Pelty a UEFy obdrželi. Komentářů netřeba, jen doufejme, že Baroš, Rosický, Plašil a další skončí s reprezentací a uvolní místo pro hráče, kteří se fotbalem dokážou bavit a ne jen živit. K Barošovi toho bylo napsaného dost.Tento kdysi velký talent končí neslaně nemastně, marná sláva, vystřelit na branku soupeře jednou za zápas jako útočný hroťák, to je velmi, velmi slabé.
Na druhou stranu zase může těšit naše šutéry fakt, že je vyřadil možná budoucí mistr Evropy. Píši záměrně mistr, protože s takovým stylem, jaký uplatnili Ronaldo a spol. proti našim, by byli schopni porazit každého, i Španěly. Ti produkují tak neuvěřitelně nudný fotbal, že z toho bolí oči i skalního fanouška Barcelony. Systém krátkých přihrávek kolem pokutového území spojený s překvapivou střelou nebo kolmicí před bránu, už je zdá se lehce obehraný, takže doufejme, že CR7 a spol. na ně vymyslí podobné kulišárny jako na naše a udělají ze Španělů diváky korridy.
Ronaldovi bych titul přál, mladík s ulízanou patkou, jak řekl jeden expert v TV, se konečnš rozehrál a chytil chybějící slinu. Když ve zpomaleném záběru ukazovali, jak se hecuje kvůli ztracenému míči, tak bylo zřejmé, že naše působení je u konce. Tak nabuzeného ho snad nikdo nikdy neviděl, Když Baroš ztratil míč, lehce zvolnil krok, zalezl ke středu a čekal, až to k němu nějakou nešťastnou náhodou dojde. Ronaldo ne, ten si zaběhl kliďánko i před vlastní pokutové území nebo i do něj, zavolal si o přihrávka šel na to.Znovu a znovu. Fantastický chlapík, jestli jej Španělé budou chtít zastavit, tak jedině za cenu toho, že jej budou bránit minimálně ve dvou a „brousit“ mu kotníky.

A protože naši jsou venku a Bílek je stále uvnitř, tak se můžu s českým fotbalem konečně rozloučit, teď už snad bude v televizi opravdický fotbal a ne „zodpovědné plnění taktických úkolů“ Našim reprezentantům nenusím přát nic, protože živit se sportem je velmi ošidné, o čemž se brzy Bary Baroš přesvědčí sám na vlastní kůži. Vypadá to, že až se vrátí domů z válečného Turecka, stane se z něj mediální hvězda podobná Ivetě Bartošové.

%d blogerům se to líbí: