Demokratická opozice a rozbité huby

Tak tu máme opět další díl pokračování seriálu arabského jara, které už trvá notně déle než roční období a přechází do horkého léta. Jak se dalo očekávat, na řadě je po rozbití Libye další stát: Sýrie. Události se valí jedna za druhou, ale vyústění je v nedohlednu. Jen si stručně zopakujme, jak se věci měly a jak se propagandistická mašinérie činila, než si zástupci tzv „syrské opozice“ dali poprvé hezky demokraticky přes huby tento týden v Káhiře.
Rusko jako škůdce
Začal bych tím, že se celou dobu sračkomety a prodejní politici snaží svalit veškerou vinu za arabské problémy na Rusko a Čínu. Jako by bez nich už v Sýrii dávno zavládl klid a mír! Nezapomeňme, že rezoluce č. 1973 opravňující použití letecké síly proti Muammaru Kaddáfímu byla v Radě bezpečnosti OSN navržena Francií, Velkou Británií a Libanonem. Rusko a Čína se zdržely, za což se hlavně Rusko dostalo do palby kritiky od lidí sympatizujících s Kaddáfím. A už tenkrát Rusové vyjádřili pochyby, které se stoprocentně naplnily a naplňují v tyto dny, kdy se v Libyi konají takzvané demokratické volby. Tohle divadlo na demokracii dopadne stejně neslavně jako v Afghánistánu nebo v Iráku. Vypukne jen další vlna násilností a výsledkem bude pokračující chaos. Dnes Rusové, vědomi si toho, že měli stoprocentní pravdu, drží v rukou diplomatické trumfy a nenechají se vydírat ani zastrašovat.
Je jisté, že nám budou sračkomety líčit povolební Libyi jako demokratickou a prosperující zemi (jako třeba makový Afghanistán, ten je vzorem nevídané „prosperity“) a na takové „maličkosti“ jako jsou únosy, vydírání, přestřelky, bombové útoky a atentáty budou lehce zapomínat.
Případ lodi Alaed.
Všechny mainstreamové sračkomety neopomněly zdůraznit, že šlo o ruskou loď. Jenže kdyby to byla ruská loď, tak by do ruských teritoriálních vod už nevplula ani jedna britská obchodní loď. Alaed v okamžiku zadržení a navrácení zpět plula pod vlajkou státu Curacao (jiný zdroj uvádí Malé Antily) a mířila z Kaliningradu do Vladivostoku přes Suezský průplav. A ve skotských vodách byla zadržena na popud pojišťovací společnosti, jejíž manažeři uvěřili britskému tisku, že do Sýrie ve velkém prodí z Ruska zbraně. Lze se jen domnívat, jestli na palubě byly zbraně nebo ne, ale červ už byl zavrtán. Jestli je na Sýrii uvaleno zbrojní embargo, pak to znamená, že státy EU a NATO a jejich muslimští přátelé toto embargo mohou svévolně porušovat, zatímco suverenní stát Sýrie si nesmí dovést ani rotor do vrtulníků. Dost divná spravedlnost.
Sestřelení tureckého špionážního letounu
Sýrie sama oznámila sestřelení neznámého stroje, který narušil její vzdušný prostor. A USA s Tureckem jsou první, kteří řvou jako potrefené husy, že letoun měl být varován. Ale proč? Neměli náhodou Turci předem oznámit, že se v blízkosti syrského vzdušného prostoru bude konat letecké cvičení zaměřené na testování radarů? To už se najednou zapomíná, že každý stát má za povinnost ohlásit civilním leteckým službám, že se v daném prostoru konají letecké manévry a že palubní odpovídače se zapínají k tomu, aby se letoun dal snadno identifikovat? Vina je jednoznačně na turecké straně, která opakovaně a svévolně testovala syrskou protileteckou obranu.

Assad v ruské emigraci
Tak tohle prý navrhli Němci. Ani se tomu nechce věřit. Ale je to jen jeden z dalších důkazů, že Evropě vládne parta psychotiků. Nápad prý byl takový, že Rusko nabídne Bašaru Assadovi azyl výměnou za předání moci ve prospěch nikým nezvolené „syrské opozice.“ Sergej Lavrov si oprávněně myslel, že je to vtip. A pokud to komisariát pro zahraniční politiku EU myslel opravdu vážně, pak Rusové už bezpečně vědí, že jednají s nebezpečnými blázny. Proč by měl prchat do Moskvy, když se celou dobu své vlády choval loajálně k Západu? Stačí letmý pohled do Assadova životopisu: studoval oftalmologii v Londýně, jeho manželka Asma se syrskými kořeny má britské státní občanství, kterého jí nikdo nezbavil, Assadova první prezidentská cesta nevedla do Moskvy, ale do Paříže! To si musí nutně všichni myslet, že prozápadně orientovaný Bašár najednou jako alawita bude emigrovat do pravoslavného Ruska, když nepozná ani písmenka azbuky? Anglicky umí stejně dobře jako arabsky, má kontakty a vazby do Británie a ne do Ruska. A vůbec, není to náhodou Británie, která poskytuje azyl každému, kdo před imigračními úředníky brečí, že po něm jdou tajní agenti?
To, co teď předvádějí Britové a Francouzi s Assadem je další dějství odpudivého divadelního představení s názvem „Zachraňme Euro, Alláhu Akbar!“

%d blogerům se to líbí: