Sopka vyhasla, zatím

Damašská sopka vyhasla stejně tak rychle, jako když před třemi týdny vybuchla, žádné zemětřesení se nekonalo. Jednotky syrské armády po pumových útocích banditů přešly do tvrdé protiofenzívy, která vypudila banditské žoldáky z hlavního města a v tyto dny úspěšně vyčištují zbytky čtvrtě Sallah al Din v Alleppu.
Naše i zahraniční sračkomety kydají svoje fekálie a se špatně skrývaným smutkem referují o každém úspěchu syrských ozbrojených sil. Ani slovo odsouzení toho, že bandité používají ty nejodpornější metody, za které by jim jinde hrozila šibenice – vraždění rukojmí, využívání dětských vojáků v boji, kladení bomb a nástražných výbušných systémů, teror proti civilním obyvatelům atd atd.
Člověk nevěřícně žasne, jak mohou takynovináři z „české“ televize litovat toho, že bomba nastražená v centru syrské televize nazabila ještě víc lidí nebo že bandité nedostávají více výbušnin a zbraní, aby mohli takzvaný brutální Assadův režim krvavě porazit. Jde to velmi zřetelně pozorovat zejména mezi „pravicově“ smýšlejícími pisálky, kteří se inspirovali násilím jako jediným legitímním prostředkem boje proti byť i demokraticky zvolenému režimu. Zřejmě vedeni nějakým vyšším posláním, které odchytili od prolhaných politiků, velebí každého žoldáka, jako by byl členem komanda bratří Mašínů bojujících za „svobodu“. A Mašínové přece byli hrdinové, kteří zabíjeli komunisty, to říkal už bývalý premiér a student socialistického vojenského gymnázia Mirek Topolánek, když je vyznamenával. Co na tom, že jeho rodiče byli kovaní komunisti, asi se jich kajícně zřeknul.
Prezident Klaus kdysi řekl, že za války jsou zodpovědní socialisté, takže by mě fakt zajímalo, co si o tom všem myslí jako takzvaný konzervativní a pravicově smýšlející politik. Jenže je jisté, že do konce svého prezidentského období ohledně Sýrie ani nepípne, protože si přece nebude kazit imidž „protievropského“ intelektuála, který za peníze bankovní mafie bude kritizovat evropskou zadluženost. Ne, v Evropě není vlivná síla, která by situaci nějak zvrátila, EURO_Titanic už pomalu klesá ke dnu a bankovní elity mají jedinou starost, zachránit si kůži a našmelený majetek. Proto budou přilévat olej do ohně všude, kde to jen půjde.
Vlastně nic neriskují, deset let nás krmili pohádkami o islámském terorismu a najednou je nepřítelem Rusko s Čínou a z onoho terorismu už je mávnutím kouzelného proutku spravedlivý boj za rozbití okovů.
Stačilo v televizi sdělit, že Osáma bin Ladin byl zastřelen a bylo po terorismu. V duchu Stalinova hesla Nět čelavjeka, nět prablema, Al Kajdá ztratila vůdce, už není Al Kajdá, zapomeňte na ní, je tu arabské jaro a spravedlivý boj nespokojených lidí za svobodu a demokracii. No, známe tu demokracii jen pro vyvolené, především je důležité Sýrii nechat v občanské válce zničit jako kdysi libanonský Bejrút a pak „financovat“ rozvojové projekty. To bude miliard, už vidím ty rekonstrukční týmy, nákladné projekty a klid na práci! Turecko za odměnu vstoupí do EU, splatí části dluhů za zbídačené Řecko a Španělsko, aby obdrželo báječné úvěry a svolení, že bude moci hrát klíčovou roli v „obnově“ rozmlácené Sýrie.
Takže i kdyby Assada dočasně vystřídal stařík Václav Havel se svatozáří kolem hlavy, tak by cílená devastace syrských měst a vesnic nerušeně pokračovala dál, protože v zájmu bankovních mafiánů není mír, ale chaos a rozvrat. Natištěných Eur, dolarů a dluhopisů jsou vagóny, v příštích měsících se jich natiskne v rámci kvantitativního uvolňování ještě víc a těch, kteří jsou ochotni je přijmout a v jejich prospěch zabíjet, jsou titisíce.
A co je na tom „nejzajímavější“? No přece fakt, že militantní islamisté budou likvidovaní syrskou armádou jako kanónenfutr po stovkách. Stačí k tomu dostatečně povzbuzovat „Svobodnou syrskou armádu“ v jejím spravedlivém hněvu, dodávat jí zbraně tak, aby mohla bojovat co nejdéle, ale hlavně aby nikdy nezískala převahu. Jen tak se bude moci dosáhnout co největšího destruktivního efektu.
Umění rozdělit a panovat je pořád živé.

%d blogerům se to líbí: