Zpívající Pizdy v ťurmě

ani nevím, jak by se tahle barevná dámská partička, prý punková, mohla jmenovat správně česky, pracovně jsem je nazval Pizdami.
Ortel dvou let v trestanecké kolonii pro tři členky z pětice Pussy Riot byl zatím nepravomocně vynesen a Havlovi pohrobci, všelijací samozvaní ochránci lidských i nelidských práv už řvou vzteky, že si ruská soudkyně dovolila nezávisle odsoudit jejich „svobodomyslné“ schovanky do tmavého žaláře někde za polárním kruhem .
Jako bezbožný ateista souhlasím s verdiktem ruského soudu. Na netu bych určitě dostal přízvisko fašoun, přizdisráč nebo komouš jeden zasranej, ale naštěstí se diskuzím s duševně nevyrovnanými a rozumově slabšími jedinci převážně vyhýbám, takže si tady můžu klidně stát za svým. Důvody? Tady jsou:
Likvidace pravoslaví
pravoslavná církev dostává organizovanou nakládačku od svých křesťanských bratrů – katolíků, protestantů, židů i muslimů už nějaký ten čas.. (Bombardování Srbska, řízená likvidace Řecka, oranžová revoluce na Ukrajině atd.)
Přicházející krach EU.
Není pochyb, že Evropská Unie je v neřešitelném průseru se svým lichvářským Eurem, mladším bratříčkem dolaru, proto strká svůj zlodějský rypák stále hlouběji do země, která se zbavila komunistů a spadla přitom do stejných sraček podvodu bankovních domů jako v USA nebo EU. Jenže jako na potvoru má tato země ropu a zemní plyn, což jí umožňuje dluhy držet při zemi jednoduchým kopírováním cen dohodnutých mezi ropným kartelem OPEC a FEDem.
To fakt musí kocourkovského čecháčka ( a nejen jeho) srát, zaostalý a nedemokratický mužik bohatne z ropy a zemního plynu, zatímco on dostává záchvaty při pohledu na ceny nafty a benzínu. A to má smysl pro demokracii, miluje pochody homosexuálů, spořádaně platí hypotéku a pravidelně volí Klause, Nečase a jejich pravicové klony. A ono to nepomáhá. Putin se mu směje drze do očí a „šlape“ po lidských právech jako po nakrouhaném zelí v bečce.
Pizdy prý jenom zpívaly neškodnou protiputinovskou odrhovačku, co na tom, že to bylo přímo v nejposvátnějším chrámu Ruska, Chrámu Krista Spasitele. To je něco jako pro katolické Čechy Chrám Svatého Víta.
Když tak čtu názory dříve komunistických synáčků, dnes „pravicových liberálů“, tak bych se jich rád zeptal, co by asi psali, kdyby se takové excesy děly v českém Kocourkově. Dozajista teď se budou dušovat, že by jim to bylo jedno, ale po ovoci poznáme je. Dost dobře si dovedu představit, jak by to asi vypadalo před Staronovou synagogou, kde by holohlaví rockeři vyrukovali s protestsongem namířeným proti prezidentu Fischerovi, který se kdysi honosil členstvím ve stejné straně jako Vladimír Putin – ve straně komunistické. Ti by dostali pálku jako vrazi, to je snad jasné každému, kdo si pamatuje, jak skončili organizátoři koncertu „extremistických“ hudebních skupin na Brněnsku před třemi lety.
Vlastně se soudkyni moc nedivím, děvenky Pizdy už předtím dostaly výstrahu a vykašlaly se na ni. Pro většinu Rusů (Gari Kasparov není Rus) je Chrám Krista Spasitele nejen svatostánek, ale symbol ruské státnosti. Byl postaven na počest porážky Napoleonových vojsk v Rusku, komunisti jej odstřelili v třicátých letech minulého století (zůstala po něm jen díra v zemi) a v devadesátých letech se postavil úplně nanovo. To se mají obyčejní Rusové dívat na to, jak nějaké ze zahraničí dobře zaplacené kundy dělají to samé jako komunisti, kteří pravoslaví vyvrátili z kořenů a nastolili teror?
Silně to připomíná ataky ruských anarchistů na carské pravoslavnou církev na počátku století, které pak po ani ne dvaceti letech skončily komunistickou vládou a likvidací ruského pravoslaví.
Vlastně je to taková hra na silnějšího, Rusové se pod vnějším tlakem zahraničních médií a americké vojenské přítomnosti kolem jejich hranic stávají víc a víc nedůvěřivějšími a paradoxně soudržnějšími, bych rád viděl, jestli tohle dokážou politici v Kocourkově.

%d blogerům se to líbí: