Příště to vyjde

V souladu s očekáváním se stalo, že vláda pravicového soudruha Nečase byla nucena hlasovat o navýšení DPH, což se jí na první pokus nepovedlo. Jak jsem kdysi napsal v článečku „ Státní dluh, krev kapitalismu“, tak v hospodářském systému, který je založen na jednoduchém podvodu s takzvaným státním dluhem, nelze než neustále šroubovat daně nahoru a mačkat z lidí víc a víc peněz, jiná cesta není.
Proč je státní dluh podvod? Tak na to je paradoxně velmi jednoduchá odpověď. Takzvaný státní dluh je úhrn všech úroků, které byly splaceny v minulosti. Kdo si půjčil tisícovku a na úrocích lichvářovi zaplatil dejme tomu pětset korun navíc, tak těch pětset korun mohl splatit bez problémů jedině tak, že ta papírová pětistovka byla pro něj nově vytištěná. V tom spočívá kouzlo tohoto podvodného systému: abyste mohli splácet úvěr i s úrokem, tak musíte mít v oběhu každoročně víc nových peněz, které bankéři nechají ochotně tisknout a stát je pak s nimi mění za vytištěné státní dluhopisy. Takže, jestliže jste už úroky z všelijakého úvěru už jednou zaplatili, tak přece nelze, abyste ho měli platit znovu v podobě zafinancování schodkového státního rozpočtu podruhé! Ale jak vidno, přesto to jde, banky každoročně půjčují víc peněz, logicky tedy vzniká potřeba splatit víc na úrocích, takže se natiskne víc nových dluhopisů, které banky(dnes i občané) od státu s radostí kupují, protože mají státem garantovaný výnos. A tak to jde rok za rokem a různí Klausové s Kalousky tvrdí, že za schodkový rozpočet je zodpovědný kretén občan – volič, žijící si nad poměry. Kurva, dvě třetiny lidí nedosáhnou na průměrný plat a podle těchto pravicových géniů si žijí „nad poměry“. Hezky zkásnout a napařit větší daň, jako to kdysi dělala vrchnost, to je tedy řešení jako hrom!
Nemá smysl se rozčilovat, 99.9 procenta lidí si myslí, že to s nimi bankovní ilumináti myslí dobře, každá TV reklama vyjevuje úvěrového úředníčka jako Krista Spasitele nebo Matku Terezu, takže prosťáčkům nikdy nepřijde na mysl, že jsou okrádáni už v okamžiku, kdy podepsali úvěrovou smlouvu a jásají, že jim banka připsala prachy na účet za účelem koupě zbrusu nové překližkové kuchyňské linky s nerez cool odsávačem par.
Copak normální ovčan někdy pochopí, že jakmile s úrokem splatí dvojnásobek jistiny, tak její reálná hodnota po splacení úvěru už je poloviční? Poloviční proto, protože bankéř peníze „vytisknul“ a nejsou nijak kryty jeho prací nebo umem, za který by se daly normálně tržně směnit jako je to v případě těch, kteří vytvářejí hodnoty. Takže pokud je bankéř použil pro platbu za libovolné zboží, pak jejich směnnou hodnota skutečně snížil na polovinu, protože bezpracně zbohatl a takto „vydělané“ peníze použil ke směně.
Logicky tedy nastal čas, kdy lichvářský parazit začíná požírat sám sebe. Neustálým půjčováním a tištěním dolaru se dosáhlo toho, že ten ztratil na hodnotě tolik, že si za něj bankéři už nemůžou nic v USA koupit a jediná spása je pro ně pracovní síla asijských, převážně čínských otroků. Jenže i ti budou chtít za svoji vynaloženou dřinu alespoň vykachlíkovaný splachovací záchod, jaký měli Češi v socialismu, v tom jim komunistické vedení nebude bránit. Pak to přijde, pyramida se sesype. Naše smůla je, že si to odsereme také, i když nejsme v Eurozóně.
Poučení? Nevolit Kalousky a jejich klony, kteří pořád melou blbosti, že se státní dluh dá jednoho dne splatit, když je zvolíme a dáme jim k tomu mandát. To ale nejde, státní dluh je nesplatitelný, protože neexistuje. Je to jen hromada papíru, která se každoročně zvětšuje. Splatit lze jen tehdy, až si lidi uvědomí, jaký obří podvod s nimi bankéři rozehráli a už si od nich nepůjčí na úrok ani zlámanou grešli.
Napodruhé se to zvýšení sazby DPH Nečasovi povede, přeci jen ztratit poslanecké koryto si asi rebelové v ODS rozmyslí. ČSSD má Ratha za katrem, takže v předčasných volbách by zase „vyhrála“ těsně „pravice“.

%d blogerům se to líbí: