Měli jste se hůř, my se máme líp

Pod vlivem šoku z „nečekané“ výhry pseudosocialistů a komunistů v krajských a senátních volbách se najednou na webu objevují různé zábavné stránky, které se snaží už beztak nasraným občanům osvětlit, jak dobře se mají za současného režimu a jak strašně se jim muselo žít za bolševika. Že tyhle stránky nevznikly před volbami, ale až po nich, je doklad toho, že jejich autorům nejde o nějaké reálné porovnávání, ale o účelovou propagandu .
Je to opět jeden z mnoha kroků, kterými lidé vydávajícíc se za pravičáci chtějí dokazovat, že oni jediní mají patent na rozum a mohou „objektivně“ a „nezávisle“ jako jejich „novinářští kolegové“ porovnávat to, co se porovnávat nedá. Dokonce se dá říci, že tito lidé se usilovně snaží udržet striktně rozdělenou společnost na pravo – levou proto, aby se pak mohlo dobře participovat na dojení stále hubenější státní krávy.
Pokud by si takovéto stránky založili pamětníci řecké vojenské junty nebo španělského generála Franca, tak by to dopadlo se vší určitostí v prospěch mužů v uniformách a ne v prospěch dnešní demokradcie. Usuzuji tak z toho, že například ve Španělsku politici vážně zamýšlejí omezit občanská práva, která jsou předzvěstí budoucí (bruselskou směrnicí schválené) diktatury. Co jiného lze asi očekávat, když se kabinet premiéra Rajoye zabývá myšlenkou zákazu fotografování a filmování zasahujících policistů proti demonstrantům a zdůvodňuje to právem najejich soukromí?
Maličko jsem tím odbočil. Tak bylo líp za komanče nebo ne? Dovolím si tu otázku otočit a zeptat se, zda bude ještě někdy líp. Až „státní dluh“ bude za dva roky o nějakých dvěstě, třista miliard větší a do nespokojených lidiček budou na ulicích policajti bušit jako dnes ve Španělsku. Co potom budou psát tvůrci těch antikomunistických stránek? A co bude žvanit prezident Fischer, bývalý karierní komunista, který fyzickou práci za komunistů nikdy nezažil a dnes v touze po státním korytě mele ty samé píčoviny, které kdysi plácal o kapitalismu? Tvrdím, že lépe pro obyčejné lidi nikdy nebude, tomu nezabrání ani ty oranžové hyeny se Sobotkou v předvoji. Oni totiž slouží stejnému pánovi, lichváři a spekulantovi, který si je omotal kolem prstu už od doby, kdy bylo uzákoněno všeobecné volební právo.
Nelze porovnávat systémy, které z lidí udělaly poslušné nástroje vyvolených stojících v pozadí. V obou systémech je důležitým nástrojem pobídky strach. V kapitalismu je to strach ze ztráty zaměstnání, ze ztráty zdraví, z exekuce, z neschopnosti splácet dluhy, z trestu za nedovolenou nášivku na rukávu bundy, … v komunisty řízeném pseudosocialismu je to strach z vrchnosti jako ve středověku. Porovnávat systém, který vybudoval ostnatý drát se systémem, který ten ostnatý drát měl v koloniích také, ale jen se o něm tolik nemluvilo, to je kontraproduktivní.
Znatelně to je vidět u mnoha Čechů, kteří sami sebe pokládají za bytostné demokraty: je-li řeč o komunistech, pak první co jim nekompromisně vyčtou, je idea třídního boje a třídní nenávisti. Jakmile ale přijde řeč na sudetsko-německé vyhnání, pak tito ryzí „demokraté“ se proměňují ve „vlastence“ hájící stejné metody jaké aplikovali komunisté. A pak něco někomu vyčítejme.
Takže nechme jednu partu obhájců kapitalismu se chlubit vyšším průměrným příjmem, levnějšími potravinami, volným trhem, kvalitnějším zdravotnictvím a svobodným cestováním, ta druhá parta jim připomene, že do průměrného příjmu nejsou statisticky započteny statisíce nepracujících lidí produktivního věku, že třeba ženy mohly jít mnohem dříve do důchodu, že tzv. potraviny se nedají žrát, že pracují na stát přes půl roku, že se za komunistů postavilo víc bytů, domů, elektráren, železnic a silnic, že je sice svoboda pohybu, ale stejně mají peněz na kempování u Mácháče atd atd .
Lichváři to dnes mají v podstatě jednoduché, podařilo se jim politiky zlobovat a lidi zblbnout natolik, že ti nikdy nebudou chtít dopustit, aby se zhroutil měnový systém, který je založen na dělání dluhů a podvodu s tištěním státních dluhopisů. Proto se nemusejí bát, že se jim nebude dostávat peněz, vždyť jsou to přece oni, kteří ovládají rotačky.

%d blogerům se to líbí: