Lití olova

Téměř na chlup a den přesně jako před čtyřmi roky začíná další krvavá kampaň izraelských vyděračů, kteří využili opětovného znovuzvolení Husejna Obamy k tomu, aby napadli Gazu a shrábli pro sebe tučné výpalné, které by jinak za normálních okolností z US poplatníků už stěží vymámili.
Dalo by se říci „nic nového pod sluncem“, protože palestinské obyvatelstvo tyto zbabělé vyděračské akce kvůli americké finanční podpoře zažívá už dlouhá desetiletí. Profesionální sionisticko – židovští propagandisté, kterých je v rozkradeném Kocourkově přehršel, opět vyřvávají svoje nenávistné protipalestinské slinty a přejí si, aby už konečně na Gazu IDF shodila atomovku a nad Judeou zavládl kýžený biblický klid a mír. Tolik nenávisti v malých čecháčcích, jako by Palestinci byli zodpovědní snad i za holocaust.
Jenže za čtyři roky se dost věcí podstatně změnilo. I když záminka pro tehdejší operaci Lité olovo a její dnešní reprízu zůstala stejná, tak vnější podmínky jsou dost jiné. Egypt je ovládán muslimským bratrstvem, které je k politice sionistického státu poměrně kritické, v Iráku, z něhož proudí ropa do Izraelské Haify, už nejsou američtí okupanti, v Sýrii probíhá vleklý konflikt autoritářského prezidenta Assada s NATO žoldáky, verbovanými CIA kontraktory ze všech koutů muslimského světa, politická pozice hnutí Hisballáh v Libanonu není přes usilovnou západní antipropagandu až zas tak moc oslabena atd. Před čtyřmi lety také nebylo na pořadu dne jednání v OSN o uznání samostatného Palestinského státu.
A navíc už dvacet let neexistuje komunistický Sovětský Svaz.
Pokud izraelský premiér Netanyahu opětovně mluví o právu Izraele na sebeobranu, pak bychom se měli ptát, proč se mermomocí roky chce „bránit“ před obyvatelstvem, které se proti své vůli dostalo do vazalského područí státu, který Gazu „kontroluje“ omezováním dodávek vody, paliv a elektřiny kdy se mu zamane. Toho Izraele, který se od svého vzniku deklaruje jako židovský stát a přitom má přes milion arabsky mluvících obyvatel. Dost silně to připomíná poměry v meziválečném Československu, kdy se německy mluvící obyvatelstvo dostalo do spárů prosionistického prezidenta Masaryka a jeho pravé ruky, svobodného zednáře Beneše a skončilo to Mnichovem.
Sionisté si prostě nepřejí, aby vzniknul samostatný palestinský stát, finančně podporovaný mocnou a bohatou Saudskou monarchií. Pro její vládce je přijatelnější sunnitská Sýrie, než její současná sekulární verze, která v rámci udržení mírového stavu s Izraelem musí po desetiletí praktikovat vládu pevné ruky.
Tak jako tak jsou Palestinci hříčkou v rukou mocichtivých Saudů, Turků, z USA podporovaných sionistických Židů a Peršanů.
Tragická na celé situaci je skutečnost, že zatímco útoky Palestinců proti Izraelcům jsou sionistickými rasisty hodnoceny jako teroristické činy, na něž je nutné odpovídat s co největší silou, tak o pár set kilometrů dál na sever jsou ty samé útoky ze strany NATO žoldáků v Sýrii hodnoceny jako boj arabského obyvatelstva proti tyranskému režimu.
Ale doba se změnila. Už není tak jisté, že by IDF byla ochotna znovu bojovat v husté městské zástavbě s protivníkem, který je určitě líp vyzbrojen než byl před čtyřmi roky. Nemůžeme si myslet, že všechny zbraně, především ty protitankové a protiletadlové z Kaddáfího vojenských skladů zůstaly v Libyi. Určitě se pašovaly přes oslabenou egyptskou hranici do Gazy. (Stejně tak bych chtěl vidět, jak se do Gazy z Íránu pašují rakety do systému Grad, kterými prý Palestinci ostřelují izraelská města)
A také zatím velkou neznámou je, jak se zachovají stovky egyptských muslimských radikálů, kteří to mají do Gazy takříkajíc co by kamenem dohodil. Proto jsem mírný optimista a doufám, že izraelští vyděrači už nespáchají tolik válečných zločinů jako posledně.
Navíc v posledních dnech vzniklo v USA silné podezření, že nedávné zabití velvyslance (agenta CIA) Stevense a jeho goril v Benghází nebylo výsledkem spontánních protestů proti hanobení Koránu, ale že to byla předem připravovaná akce. A kdo jiný by za ni měl být odpovědný, než šéf CIA, David Petraeus, který prý o útoku věděl a ani po sedmi hodinách obléhání budovy nedal příkaz k tomu, aby bezpilotní letouny Predator, kroužící nad Bengházím útočníky zneškodnily. Někteří dokonce celé dění přirovnávají k izraelskému útoku na výzvědnou loď USS Liberty, v jehož důsledku vystartovaly americké letouny na Káhiru s jaderným nákladem na palubě s cílem odvetně ztrestat Egypt a Káhiru vymazat z mapy.
Proč by měl mít prsty Izrael v útoku na velvyslance? Samozřejmě kvůli dni, kdy se útok stal, kvůli 11. září. Nějak si nedovedu vybavit, kdy se teroristům poštěstilo odchytit a rozšifrovat komunikaci mezi rezidenturami CIA, to mohly provést velmi dobře vybavení příslušníci jiných cizích tajných služeb. A proč zrovna Stevens byl cílem? Protože jako agent CIA prý měl z výslechů a mučení muslimských radikálů důkazy, kdo skutečně je za útoky 11.9.2001 zodpovědný. Snad brzy uslyšíme kejhání potrefených hus.

%d blogerům se to líbí: