Hrádeček na Hrad!

V pátek jsem se vracel z nákupu a v tom pološeru jsem postřehnul, že proti mně kráčí víc lidí než obvykle. Až teprve doma jsem si uvědomil, že spěchali do volební místnosti u sámošky splnit svoji „občanskou“ povinnost. Češi si poprvé volili prezidenta přímo.
Zvolením prezidenta se nic mimořádného v tragickém běhu našeho bytí nezmění, protože i kdyby měli Zeman nebo zu Schwarzenberg svatozář nad hlavou, tak stejně o našem státě budou rozhodovat jiní. Prezident bude jejich poskokem jako byli Havel i Klaus, i když ten svoje lokajství maskoval kecy o národních zájmech a „odporem“ proti jím podepsané Lisabonské smlouvě.
Dnešek byl docela zábavný, scéna žvatlajícího starce stěží držícího moč, děkujícího mladým lidem za to, že ho podpořili, dokončena jeho originálním zpěvem české hymny, ta byla k nezaplacení. Tak hluboko český národ padnul, klaní se cizákovi, který nezná text hymny státu, jehož chce být prezidentem. Nějak si nedovedu představit, jak by to vypadalo v USA, kdyby tohle předvedl černošský míšenec a muslim Husajn Obama.
Největším šokem byl ovšem výsledek senátora Sobotky. Kdo ze sympatizantů s ODS doposud doufal v její znovuzrození po tom, když její vláda stihla posrat co se dalo, tak nyní asi dospěl k názoru, že tato partaj má už všechno za sebou. Docela se těším, až různí vychcánkové začnou rodnou Stranu opouštět a podávat přihlášky u Kalouska. Toho Kalouska, kterému se povedlo nemožné, provést ty nejhorší změny pro budoucí život občanů Kotliny a všechnu špínu naházet na „čistého“ Nečase.
Ale abych nebyl tak kritický jen k Nečasovi, svůj velký podíl viny na Sobotkově debaklu má úřadující prezident Klaus. Když jsem minule psal o jeho novoroční amnestii, tak toto byl jeden z jejích důsledků, občan nevolil senátora Sobotku z důvodů, že je senátorem, ale že je členem asociální ODS. Takoví jsou v ODS troubové, Klaus je amnestií kopl do zadku a oni se ho ještě jako parta malých idiotů zastali.
Klaus s ODS už nechce mít nic společného, zřejmě dal na svého mediálního poradce Hájka a rozhodl se dělat všechno proto, aby ODS do roku 2014 navždy zničil. Bude mít tak šanci znovukandidovat na prezidenta nebo senátora.Pokud ne, tak alespoň bude moci v klidu dožít zbytek svého života s vnoučkem bez výhledu na oblohu zamřížovaným okénkem pankrácké cely, protože zákon půjde po aktivních členech ODS.
Jak je dnes ve virtuálním světě obvyklé, plošně se ode dneška opět začne Čecháčkům mazat paměť. Cílem se stane oposmluvní figurka Zeman. Kdysi přece vládl s Klausem. Takže je asi jasné, komu se bude mediálně nadržovat, lid si žádá Havlova kamaráda. Havel byl přece nejlepčí prezident! To ví každej Pražák.

%d blogerům se to líbí: