Kdo vlastně vyhrál?

Berndt Posselt prý označil Karla zu Schwarzenberg za morálního vítěze volby českého prezidenta. Ani na chvilku jsem nepochyboval o falešných slovech K. Schwarzenberga, která utrousil jakoby mimochodem na adresu Benešových dekretů a zločinného odsunu takzvaných Sudetských Němců z poválečného Československa. Nemyslel je vůbec vážně.
Proč vlastně tohle zu Schwarzenberg vypustil ze své šišlavé huby, když věděl, že ztratí rozhodující politické body potřebné ke zvolení za českého prezidenta? Jeho předvolební štáb a sponzoři museli stát zkoprnělí v údivu nad tou jeho takřka boží prostotou, když v rozhodujících chvílích řekl něco, co bortí podstatu takzvané české státnosti, pečlivě udržovanou tatíčkem Klausem a jeho údernými nacionál šovinistickými oddíly. K. Schwarzenberg vlastně popřel samu existenci Českého státu jako následovníka poválečného Československa!
Odpovědí na to, proč to udělal, je určitě dost, já jednu přidám: Karel zu Schwarzenberg o funkci českého prezidenta nijak vážně neusiloval. Jeho kandidatura byla jen takový pokusný balónek, kterým zkoušel, co si může dovolit v době prohlubující se hospodářské krize, kterou sám aktivně spoluvytvořil. A současně tím Čecháčky velmi chytře rozdělil na nesmiřitelné tábory, čímž budoucím vládcům zajistil výhodu v duchu osvědčeného římského hesla „rozděl a panuj“
Vlastně si otestoval, jak hluboce vězí Češi ve svém falešném resentimentu a jakou taktiku na ně bude třeba uplatnit, až se i v Kocourkově začne zavádět už po několikáté „nový evropský řád“. Vojáci by řekli, že Karel provedl úspěšný průzkum bojem.
K. z. S. bezpečně ví, že Střední Evropa je druhá na řadě po finančním krachu Jižní Evropy. Vidí, co dělá za psí kusy francouzská mocenská elita v Africe, aby neskončila ve smrtelné křeči, na jejímž konci jsou gilotina nebo popravčí četa u hřbitovní zdi. Vidí, že Britové se definitivně rozhodli stáhnout za Kanál mimo EU a došlo mu, že středoevropský prostor opět brzy zůstane ve stavu anarchisticko – komunistického vakua.
Proč by se jinak pokoušel o takovou pošetilost jako je prezidentování státu, jehož občanstvo je známé svou podrazáckou servilností vůči německy mluvící šlechtě? Pro K. z. S. muselo být naprosto klíčové zjištění, že nejvíce svých voličů našel v Praze. V té Praze, která rozbourala aristokratické Rakousko – Uhersko proti vůli ostatních obyvatel mocnářství, v té Praze, jejíž občané aktivně zbourali Mariánský sloup a později hromadně smutnili za R. Haydricha nebo K. Gottwalda.
Už jsem to kdysi napsal, K z. S. je navzdory věku a fyzické zchátralosti nesmírně inteligentní, jako ministr zahraničí má mnohem větší vliv v bildbergovské EUagendě, kde není veřejnosti tak na očích jako prezident. Proto mu nevadila podpora ze strany kreatury Z. Svěráka, který se do rivala Zemana opřel kvůli jeho komunistické minulosti a přitom se jaksi zapomněl zmínit, že byl ještě větší komunista a sloužil režimu do roztrhání těla, hlavně když to vynášelo. Takové nekritické hajzly Schwarzenberg pro svoji agendu potřeboval jako sůl. Bez nich by to svoje „nashledanou v lepších časech“ nemohl myslet vážně.

%d blogerům se to líbí: