Zoufalství a cesta do pekla

Dnes se místo včera avizované jedné oběti výbuchu domu č. 39 ve Frenštátě p. Radhoštěm ukázalo, že obětí už je celkem pět a zřejmě po identifikaci těl přibudou ještě další.
Záběry hromady suti, ohořelých zdí a svědectví o zoufalství a beznaději lidí, uvězněných v hořícím domě, to zaručeně zvyšuje sledovanost a čtenost českých sračkometů. A za vše může 62 letý majitel jednoho z bytů tohoto domu, Antonín B.
Sousedé a spoluobčané jej popsali jako podivína, neschopného komunikace, který ostatním lidem v domě vyhrožoval, že je zabije. Cituji: „muž si stěžoval na hodně lidí a řada stížností zase přišla na něj, podával oznámení na město i policii a minulý týden odmítl ve svém bytě revizi.“
Mezi námi žije spousta podivínů a bláznů, ale jak to, že v tomto případě to Antonín B. nezvládnul a vyřešil věc jako klasický sebevražedný atentátník? Na tuto otázku musí najít odpověď slavné české „investigativní“ sračkomety, Policie ČR se asi těžko bude zabývat mezilidskými vztahy, obchodním zákoníkem a soudním řádem. Budou se muset prohrabat k prapříčině sporu, který vedli Antonín B., Ruth B. se Společenstvím vlastníků domu 39 ve Frenštátě pod Radhoštěm.
Manželé Antonín B. a Ruth B. odmítli zaplatit dluh do fondu oprav asi 92 000,- Kč a dalších asi 50 000,- Kč navíc, byli odsouzeni, nezaplatili a k uspokojení pohledávky oprávněného jim byla provedena exekuce na byt jehož odhadní cena činila 810 000,- Kč.
To je kapitalismus, co? Jako senior a majitel bytu dlužíte společenství vlastníků 140 litrů, jste odsouzeni, nezaplatíte a o byt v šestinásobné hodnotě příčinlivostí exekutorské mafie přijdete. Ani se nelze divit, že Antonínovi B. prdlo v kouli a udělal co udělal.
Toto není obhajoba toho, co spáchal, ale ve společnosti, která z lidí dělá chamtivé svině ochotné zmocnit se majetku druhých za co nejmenší cenu, lze takovéto zoufalé činy očekávat.
Denně vidíme a čteme zprávy, jak jsou senioři okrádáni, protože nemají na to, účinně se bránit. Antonín B s manželkou Ruth možná neměli dost prostředků k tomu, aby si mohli najmout schopného právníka, který by jim pomohl se z toho vysekat.
Jen nechápu, proč takový systém nazývá odstupující prezident Klaus socialismem a jeho věrní myšlenkoví poskoci tuhle blbost pořád opakují jako cvičené opice.

%d blogerům se to líbí: