65

Šedesát pět let uplynulo od Vítězného února a v Praze se sešla parta několika desítek lidí, aby odsoudila zločiny komunismu a vyjádřila protest proti účasti komunistických politiků v krajských radách a zastupitelstvech..
Když tito dobří lidé vystavovali televizním kamerám na odiv plakáty s texty připomínající popravy, politické vězně a emigraci, tak si někdo mohl myslet, jestli nepláčou na pověstném nesprávném hrobě.
Jestlipak si někdo z těch spravedlivě rozhněvaných uvědomil, že v Brně pokračuje soudní monstrproces s osmnácti lidmi, obžalovanými z „propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka“ a kterým hrozí větší tresty než za dětskou pornografii? To je síla, poukazovat na politické procesy organizované tehdy komunistickou nomenklaturou a nevidět ty dnešní.
Jak asi může být silná občanská společnost, která se písničkovým textům brání represivním aparátem a silou soudní moci? Pamětníci si vzpomínají na stupidní texty Plastiků, kvůli nimž je estébáci naháněli po všech čertech. A dnes se děje v podstatě totéž, za radostného hýkání institucí, jejichž zaměstnanci pobírají královské mzdy od daňových poplatníků proto, aby hájili svobodu slova vyplývající z Ústavy České republiky. A oni místo toho konají přesný opak! Kdepak je profesionální ochránce lidských práv Kocáb, který kdysi brečel, že ho komouši neměli rádi za jeho dekadentní sračky, jimiž „urážel“ socialismus? A co dělá ombudsman, který za bolševika tak strašně trpěl, že z toho útlaku mu před jménem zůstal titul JUDr až dodnes? Tihle výtečníci drží svoje prolhané huby a maximálně budou něco kvákat o tom, že každá svoboda má svoje hranice a trestní právo je jediný možný nástroj k tomu, aby naučil lidi správně (rozuměj třídně) myslet. Ale co budou dělat, až komunisté vyhrají volby? Budou řvát, že demokracie selhala a byla podvedena! Začnou hecovat a rozesírat v mnohem větší míře než dnes. Oni skutečnou demokracii nenávidí, poněvadž by je odstavila od koryt prostým rozhodováním demokratické většiny. Proto se tak rádi maskují tvrzením, že bojují za práva menšin a takzvaně utlačovaných. A pár politických vězňů, mladých kariéristů a desítky prosťáčků svolných k nějaké trapné demonstraci, jako byla ta dnešní, jim bude dělat pro TV kamery vděčné křoví.
Nezaměstnanost je historicky na nejvyšší úrovni od dob velké hospodářské krize, státní kasa je permanentně drancovaná bezohlednými politickými oportunisty, kteří lžou v každé větě, „státní“ dluh utěšeně roste a denně přibývá nešťastníků, jejichž dveře otevírá zámečník v doprovodu exekutora. A sociální podpory financované z vyděračských EU fondů dávají vydělávat spoustě budižkničemů. Jak dlouho asi tento stav bude trvat a kdo odradí nasrané voliče od volby komunistů?
Stačilo by přitom tak málo, najít mezi kocourkovskými pár lidí, kteří namají zájem lhát a přikrádat z veřejných zdrojů zakázky pro svoje kamarády. A zbavit lichváře jejich moci nad měnou.
Ale to je utopie, ještě na tom nejsme jako Řecko, abychom se takovými myšlenkami trápili.

%d blogerům se to líbí: