Hugova závěť

Dnes jsem celý večer čuměl na komín. Opravdu. Na webu z Vatikánu byl s výjímkou občasného švenknutí kamerou na rozdychtěný dav s deštníky nad hlavami skoro pořád záběr na komín dočasně zhotovený nad Sikstýnskou kaplí. Nějakou dobu jsem přemítal, jak dlouho by taková roura z mědi vydržela u nás na kostele, ale naštěstí už po sedmé hodině se začal valit šedý kouř, což značilo, že soudruzi kardinálové na sjezdu zvolili nového tajemníka pro wireless komunikaci s Bohem v jejich globální Posmrtné pojišťovně štěstí.
První tip na Itala mi moc nevyšel, ten druhý na španělsky mluvícího po Chávezově smrti ano. Rozhodly světské peníze z venezuelské ropy, jiný důvod být nemohl. Hugo byl vzorný katolík a asi se buď on při posledním pomazání nebo jeho přátelé, seznámeni s jeho neodvratným koncem, vyzpovídali a už to jelo. Papa Ratzi byl odsunut a máme tu nového CEO, Habemvs Papam! Nebylo jiné volby, s Argentinou měl Hugo Chavéz velmi vřelé vztahy a jejich společný nepřítel se jmenoval Velká Británie. Možná nebyla náhoda, že konkláve rozhodlo tak rychle proto, protože referendum na Malvínách – Falklandech už skončilo a nebylo co řešit.
Co vlastně Ratzinger za osm let pontifikáru dokázal? Dost málo. Nasrat „ropácké“ muslimy, vyrazit biskupa Williamsona z „radikálního“ kroužku psů zvaného Společenství Svatého Pia X. za popírání holokaustu, pak vytřískat z Kocourkova prostřednictvím svého agenta Kalouska pár miliard eurodolarů náhradou za to, co prý „ukradli“ komunisti a donutit k odstoupení irského biskupa Mageeho za jakousi starou pedofilní záležitost. Nic moc.
Od Františka I. se toho bude chtít víc, především, aby katolická Venezuela neopomněla prostřednictvím státem kontrolované ropné společnosti PDVSA vypisovat šeky ve prospěch Vatikánské banky. Skrytý nepřítel Vatikánu, anglikánská Velká Británie se otevřeně rozhodl, že bude podporovat radikální muslimy v Sýrii za každou cenu, takže odpověď je jasná: podpořit jihoameričany, rozuměj Argentince v boji proti dalšímu nenáviděnému koloniálnímu nepříteli. Portugalsko a především Španělsko jsou na kolenou, USA mají svá želízka v Africe, takže zbývá jen jeden soupeř, který to má do Jižní Ameriky hodně daleko.

%d blogerům se to líbí: