Okypřené vklady

Zatímco kocourkovské sračkomety řešily, zda oranžový podnikatel Mládek mluvil nebo nemluvil pravdu o parazitismu živnostníků a OSVČ na daňovém a sociálním systému, tak na slábnoucím jižním křídle EU nastal podle očekávání další posun k horšímu.
Před časem jsem psal, že skutečným cílem takzvaného arabského jara je ovládnutí Středomoří ve prospěch muslimského Turecka za přímého dozoru mezinárodně organizované bandy lichvářů z MMF, ECB, Rothschildovské dynastie a gilotiny chtivých Francouzů. K tomu jim věrně slouži psychopati ze špiček EU, do jejichž řad se nedávno statečně zařadil i Miloš Zeman svoji podporou eurovalu.
O co asi může jít v kause kyperských bank, když zadlužení Kypru je srovnatelné se zadlužením Německa? Zajímavé, jak všichni takzvaní ekonomičtí „odborníci“ a bankovní analytici na tuto skutečnost zapomínají. I když vezmu shluk falešných čísel zvaných HDP, tak Kypr má vzhledem k němu zadlužení podle odhadu CIA osmdesát jedna procent a Německo o půl procenta méně. A pokud státní dluh přepočítáme na jednoho obyvatele, tak jeden Němec „dluží“ asi šest set dvacet tisíc korun a jeden řecko-turecký Kypřan čtyři sta sedmdesát tisíc korun! Kdyby platila Lisabonskou smlouvou deklarovaná pravidla principů demokratické rovnosti, tak by dnes Merkelové klečela na kolenou u dveří Standard and Poor a škemrala o ratingovou milost! Což je jaksi nereálné.
Takže co dodat k pokračujícím útokům lichvářů na státní finance, kteří si berou na mušku majetek nic netušících střadatelů? Odpověď je nudně stejná, chtějí zničit suverénní národní státy, dostat je do otrocké závislosti na papírové a nekryté měně a v poklidu drancovat přírodní zdroje s pomocí uměle rozdmýchaných nabožensko – národnostních nepokojů. Celý problém s bankamii je uměle nafouknutý a parazitičtí bankéři si ještě drze diktují podmínky. Jednou by chtěli osekat vklady o deset procent, podruhé navyšují poplatky, potřetí zvedají úrokové sazby, počtvrté tlačí na politiky, aby státy sanovaly jejich „ztráty“ z veřejných rozpočtů různými Bushovsko – Obamovskými bailouty atd atd.
V červenci loňského roku Hillary Clintonová vyhrožovala Rusku a Číně, že tyto země zaplatí za podporu B. Assada v jeho boji proti extremistům vycvičených americko – britskými specialisty v Iráku, Kataru a Afghánistánu. Je docela možné, že vítr fouká odtud, protože v Kyperském daňovém ráji má na účtech tamních bank uložena EURA dost bohatých Rusů. Nebyla jistě náhoda, že zrovna když začala kyperská vkladová krize, tak se nechali slyšet krvežízniví generálové z NATO, že budou podporovat ochabující syrské „bojovníky za svobodu“ zbraněmi. Což byl jasný útok proti Rusku, z jehož námořní základny v syrském Tartusu je to do kyperské Larnaky jen dvě stě kilometrů.
Jak vidno, Putin se nenechal nachytat. I za cenu toho, že by ruská zbohatlická šlechta přišla o pár miliard EURO z dodatečně zdaněných vladů, nenechal se zastrašit a pobídnul k protiakci za účelem převzetí „krachujících kyperských bank“. Kypr doposud nesplatil ruský úvěr a jak se dalo očekávat, ruskou „nabídku“ s díky odmítnul.
Bruselská drzost, kdy dlužník vyhrožuje věřiteli, že mu část dluhu vědomě nesplatí a ještě ho navíc vydírá zlodějinou, jen charakterizuje katastrofální úroveň evropských financí. Uvidíme dál, jak se věci budou dít, možná dojde k dohodě mezi NATO a Ruskem, které vyklidí Tartus, nechá padnout Assada a Gazprom protihodnotou obdrží licence na těžbu zemního plynu v kyperských vodách. Možností je mnoho a syrských obětí může být ještě víc.
Snad se Kypřané proberou a s vlastními politiky a bankéři zatočí stejně, jak to udělali jejich ostrovní přátelé na Islandu. Ale jsem pesimista, mediální výplachy veřejnosti v Evropě a pokračující krize vede k otupělosti a lhostejnosti těch, kteří ještě mají nějakou reálnou moc něco měnit k lepšímu.

%d blogerům se to líbí: