Kimova hra

Kim Jong Un hraje dobře poker. Zatímco USA a jejich poskoci v OSN a EU dělají co mohou, aby ho zastrašili a donutili vzdát se jaderného a raketového programu, tak on naopak dává najevo, že svoji kůži lacino neprodá. Neústupností je podobný Bašáru Assadovi, i když nemá jeho dobrou anglickou výchovu a vzdělání.
Přes dvacet let jsme pravidelně masírováni zaručenými zprávami o hrůzách hladomoru, s jehož pomocí krutý komunistický režim drží prosté Severokorejce v šachu. Někteří nadaní novinářští jedinci si přímo libují v popisu severokorejských pracovních táborů, které si podle nich v ničem nezadají s nacistickými vyhlazovacími tábory nebo sovětskými gulagy.
Jenže fotografie severokorejských dětiček s nafouklými bříšky, bezmocně čekajících na smrt, popřípadě dospělých, stojících frontu na hrstku rýže a hrnek vody v „demokratickém tisku“ nenajdeme. Asi je ten komunistický režim fakt tak dobrý v cenzuře, že se žádná fotografie nedá z této členské země „Osy zla“ „propašovat“.
Nebo je tu ještě druhá možnost, a to ta, že prolhané novinářské kurvy lidem nadhazují jen to, co jim dodává jihokorejské ministerstvo obrany, zejména jeho desinformační odbor. Nezapomínejme na skutečnost, že mezi oběma zeměmi pořád existuje válečný stav a propaganda je vždy podřízena armádním zájmům.
Škoda, že se ještě nikdo vážně nezaobíral myšlenkou, že pokud by Severní Koreu sužoval pravidelně hladomor, jemuž každoročně padly za oběť statisíce lidí, tak jak je možné, že její armáda je jedna z nejpočetnějších armád na světě. Africké hladomory jsou příkladem toho, že prvními oběťmi jsou staří lidé a děti. A jestliže hladomory decimují Severní Koreu už od té doby, co se Venda Flaška Havel stal prezidentem, tak pak by logicky neměl nastat stav, že obyvatel v Severní Koreji přibývá zhruba půl procentem ročně! A že obyvatel ve věkové skupině 0 – 24 let je v zemi neuvěřitelných 38 procent! Jak by to asi dopadlo v porovnání s českým Kocourkovem, jehož obyvatelstvo je multikulturně obohacováno přistěhovalci z celého rozvojového světa a věková skupina 0 – 24 let tvoří ubohých 24 procent!?
Silácké řeči o tom, že by Amíci a jejich jihokorejští soukmenovci vyřídili Severní Koreu během jednoho odpoledne, jsou jen havlovské hospodské řeči. Tak, jak si evropští psychopaté netroufnou vojensky na Assadův režim v Sýrii, tak si USA netroufnou na Kima v Severní Koreji.
Nedali by nikdy dohromady tolik spojenců, aby svatou válku vedly pod patronací OSN a pozemní jednotky doplnily do počtu srovnatelného se Severokorejci. Navíc by se musely opět použít zbraně hromadného ničení jako ve válce v Zálivu. A není žádná možnost, jak se dostat k elektronickým kódům, jimiž se odjišťují bojové hlavice na protiletadlových, protilodních a taktických střelách. Severní Korejci si tyto systémy vyvíjejí sami a nenakupují je od výrobců, kteří by je ochotně za mrzký peníz prozradili, jak se stalo ve válce o Falklandy nebo v Zálivu.
Každý hráč ví, co má v ruce. Američané předvádějí divadlo s „neviditelnými“ bombardéry, které nad Jižní Koreou nikdy nelétaly, Čína zase ohlašuje rozmísťování vojáků podél hranice, což evokuje „dobrovolnickou“ pomoc a snad jen Kim ví, jestli jeho rakety doletí na Aljašku.
Válkou by Obama nic nezískal,

%d blogerům se to líbí: