Záblesk ostří

Povídá se, že kdysi MarkTwain i Sir Artur Conan Doyle poslali známým zbohatlíkům kanadský žertík ve formě telegramu se slovy: „Vše je prozrazeno, rychle si sbal nejnutnějěí věci a okamžitě zmiz!“ A prý všichni oslovení se okamžitě potají „vypařili“.
Věřím tomu, že kdyby teď začal někdo poslancům zasílat podobné esemesky, tak by se jich našlo dost, kteří by provedli to samé. To jen tolik k jejich čistotě a dobrým úmyslům.
Dnes povečeřelo vládně – demisní torzo na Hradě svoji poslední symbolickou večeři a to za kuriozní situace, která by měla vejít do učebnic kocourkovského dějepisu pod názvem: Den, kdy kat povečeřel s odsouzencem.
Katem je samozřejmě prezident Miloš Zeman, odsouzencem premiér v demisi Petr Nečas. Asi to už má spočítáno. Jen pořád netuší, že se z toho už nevymotá nějakým blábolením o zavedených politických čachrech. Doba je totiž velmi zlá, bankéři a spekulanti s papírky zkrachovalého Řecka a dalších států očekávají další přísun euroobrázků s čísilky a každý dluh tety z Orlických hor pojištěný nemovitostí nebo kouskem rodinné cennosti jim přijde vhod.
Kat Miloš v klidu roky brousil sekeru na Vysočině a nikdo si ho nevšímal, jeho první akci loni odskákal tajný kandidát na prezidentský stolec a úhlavní sok: David Rath. A Petr Čistý s jeho partou kašpárků tehdy radostně plácali pacičkami a zvonili rolničkami, ačkoli sami dobře věděli, že David naletěl na policejní provokaci.
Ten druhý sok, nechávající se blahosklonně oslovovat kníže, se znemožnil sám svým směšným žvatláním před národem, jenž k smrti nenávidí degenerované potomky šlechty už od dob Bílé hory.
Po svém zvolení kat Miloš slíbil popravu demokradcie a nikdo ho nebral vážně. Nikdo netušil, že se čeká na vhodnou příležitost, aby mohla Milošova parta biřiců zaúřadovat. Miloš si mezitím čas krátil hrátkami s přitroublými Čecháčky tím, že vyvolával malicherné spory: tu o slovenského velvyslance, tu o buzerantistického profesora – aktivistu Putnu. Ovšem jeho nejlepším divadelním kusem k odlákání pozornosti novinářských blbů a ještě pitomějších politiků byla jeho parodie na opilce u korunovačních klenotů. O té se pak namluvilo a napsalo tolik, že si nikdo nevšimnul, co biřicové v klidu a tichosti chystají. A najednou bác, cela smrti se začíná plnit odsouzenci . A jako naschvál byla dnes sněmovna požádaná o vydání Nečase. A ten si bláhově myslí, že se z toho nějak vykecá.
Nevykecá, s největší pravděpodobností půjde do báně za Rathem a je jedno jestli ho kámoši vydají nebo ne, katovi biřicové mají dnes všechno pevně v rukou. Zkorumpovaná armáda se dá sotva do křížku s elitními a vycvičenými policajty, kteří přes dvacet let bezmocně skřípali zuby. Dnes půjdou po každém, komu za nehty zůstaly zbytky z rozkradeného majetku. A nikdo je nezastaví. (najde se vůbec někdo, kdo se o to pokusí?)
Marně teď pravičáci řvou, že jde o spiknutí, loni hýkali radostí, když vydali Ratha, před lety si libovali, jak vexláci Kubice a Langer odstřelili Paroubka, nebo jak lumpa Sládka zabásli den před zvolením křiváka Vendy z Ruzyně prezidentem.
Dnes sklízejí ovoce nenávisti a pořádně si to vyžerou, protože oranžové chapadlo kocourkovské chobotnice se alespoň netají láskou k Euru, a proto nemůže být zcela odťato..
A co kápo Kalousek? Ten bude vítěz, to už k té hře tak nějak patří. Historie potřebuje vítěze, ne katy.

%d blogerům se to líbí: