Saddám se směje

Tento týden město Detroit požádalo o dočasnou ochranu před věřiteli, čili lidově řečeno, přišlo na buben. Postupně se začne ořezávat, očesávat rozprodávat a rozkrádat všechno co se dá, to už za dvacet let takzvané tržní ekonomiky známe i v Kocourkově. (Ztráty samozřejmě zaplatí daňový poplatník).
Na vině jsou prý odboráři, líní černoši, štědrý sociální systém, hispánci, komunisti (asi temné slušovické žilky) a muslim Obama.
Bývalý automobilový gigant Detroit zkomírá ne proto, že v něm pracují černoši nebo že odboráři měli velké požadavky, ale proto, že celá americká společnost je zvyklá žít na dluh.
Začíná se projevovat druhá fáze, kdy po firmách začnou krachovat celé komunity bez rozdílu. V Evropě to už známe na případu Řecka.
V roce 1979 Saddám Hussein věnoval jednomu katolickému kostelu v Detroitu čtvrt milionu dolarů, později přidal dalších dvěstě tisíc dolarů. Deset let nato byl jeho dar oceněn operací Pouštní bouře, pak sankcemi a zbídačením státu a v roce 2003 „Iráckou svobodou“. Tato „svoboda“ ukončila Saddámův život a zemi dostala do krvavého chaosu, kterému „znalci“ říkají sektářské násilí. Válka rozvrátila kolébku dávné civilizace, v podstatě se dá srovnat jen se vpádem Mongolů do Baghdádu v 13. století. Tehdy prý bylo povražděno skoro milion lidí.
Dluh Detroitu činí asi dvacet miliard dolarů, to jsou náklady na okupaci Afghánistánu tak na dva měsíce, čili prkotina.
Jenže místo toho, abychom slyšeli prohlášení o nutnosti snížit válečné výdaje a městu pomoci, tak čtyřhvězdičkový generál Dempsey sděluje kongresmanům varianty možného útoku na suverenní Sýrii. Tomu se říká vlastenectví!!!
Naštěstí Sýrie není Irák, takže Assad nehrozí odvetnými raketovými útoky židovskému státu, ale členskému státu NATO, Turecku. A to je pro generála, zvyklého přepadávat beztrestně samostatné státy, velký, skoro neřešitelný problém.
Detroit zbankrotuje, protože už se nenajdou další Saddamové, kteří by naplnili svými dary městskou kasičku, kdo by to taky v dnešní době dělal, že? Ale válkychtiví bankéři a spekulanti budou dál do Sýrie posílat zbraně a chamraď z celého světa, která ze sebe dělá muslimy tím, že umí řvát do kamery Alláh uakbar.

%d blogerům se to líbí: