Supi se slétli

Tak už zbývají asi jen dny, než špioni skrývající se za bohulibou inspekční misi OSN provedou senzační odhalení a „dokáže“ se, že Assad plynuje civilisty po tisících jako kdysi Hitler Židy.
Ale musí se počkat, protože pokud by špioni sdělili svá zdrcující zjištění ještě v Sýrii, pak by bylo jasné, že tuto zemi opustí ve vodorovné poloze nohama napřed. Zatím tedy budou plnit rozkazy Velkého Mouřenína z Washingtonu a pilně čenichat, jestli Sýrie má chemické zbraně, kolik jich má, o jaký typ se jedná, jakou protichemickou obranou Assad disponuje, kde a v jakém počtu jsou rozmístěny syrské protiletadlové zbraně na obranu Damašku atd atd. Čili mají toho zatím dost na práci a dobře si uvědomují, co se stalo před deseti lety jejich kolegovi z „iráckého inspekčního týmu“ Davidu Kellymu poté, co se mimo záznam „nevhodně“ vyjádřil k existenci Saddamových ZHN.
Drzost, s jakou psychopaté mluví o možnosti napadení suverénního státu bez souhlasu RB OSN znamená jedno: očekávají brzký finanční krach. Bude jim vyhovovat, až Rusko s Čínou odejdou z OSN a tím i z mezinárodních finančních a hospodářských institucí, protože potřebují vytvořit novou, tentokrát elektronickou železnou oponu. Každému je jasné, že kdyby měly Rusko s Čínou možnost hromadně se zbavovat vládních dluhopisů USA nebo Velké Británie, tak by k zhroucení světového finančního kasina došlo během jednoho odpoledne.
Jedinou světlou výjimkou jsou opatrné hlasy z Německa, varující před unáhleností, ale ty budou okamžitě zahlušeny, protože Německo má v NATO roli odpovídající roli dojné krávy.
Do Ammánu se slétli supi, kteří budou čekat, až rozmlácená Sýrie vydechne naposledy. Co tím získají, neví vlastně nikdo z nich, protože Arab, Turek, Brit, Francouz nebo US Mouřenín v izraelských službách těžko najdou společnou řeč. Znalý čtenář tuší, že nakonec se stejně bude smát Žid.
Přiblblým euroobčanům milujícím kecy o svobodě se vysvětlí, že mudžáhidové, řezající hlavy syrským křesťanům, jsou naši dávní a nerozluční přátelé, v Afghánistánu Mouřenín příští rok vrátí s omluvou do vlády své muslimské soudruhy z Talibanu a z Al Kajdy bez zrůdy Us. bin Ladena se stane nositelka pokrokových tradic po celé blízkovýchodní ropné zdrojnici. A lidi to opět zbaští, protože milují svobodu a Sýrie bude svobodná a bez tyrana.
Ale to předbíhám, všechno nakonec může dopadnout úplně jinak. Srbové vzdorovali humanitárně bombardovací přesile NATO přes dva měsíce a NATO žoldáci se neodvážili o pozemní ofenzívě ani zauvažovat. Pokud se tedy syrské protivzdušné obraně podaří ubránit strategické objekty a syrská pěchota nadále bude schopna bojovat s teroristy, tak bombardovací válka může trvat dlouhé měsíce bez výraznějšího úspěchu. Nedělejme si iluze, už teď je to brutální válka na život a na smrt a tím, že NATO teroristé zaútočí, ztratí zřejmě syrští velitelé zábrany a čtvrti obsazené povstalci skutečně napadnou chemickými zbraněmi, nemají co ztratit. Navíc jsou už města v ruinách, takže klasická zastrašovací angloamerická taktika spočívající v bombardování civilních objektů nebude tak účinná jako v Iráku.
Sýrie bude tak jako tak fyzicky zničena. Bude následovat zdražování potravin a paliv, bude narůstat chaos v rozpadající se Evropě, tažené ke dnu obrovskými a nesplatitelnými dluhy. Radostná očekávání některých českých takynovinářů o vybombardované Sýrii možná vezmou za své, až se v obklíčení muslimskými fanatiky ocitne i jejich milovaný stát Izrael.

%d blogerům se to líbí: