Mlžením k pravdě

Uplynulo dvanáct let od útoků 9/11 a obyčejní lidé nechápou, proč někteří „demokratičtí“ politikové v Evropě a v USA straní těm silám, které údajně za těmito útoky stály. Podle nich je Assad odporný diktátor jako Saddám, neštítící se nasadit bojový plyn na nevinné civilisty.
Člověku se nechce věřít, jak lze s lidskou myslí manipulovat. Stačí ukázat v televizi záběry otrávených dětiček, od rána do večera opakovat, že to byl hnusný diktátor Assad (Pinochet byl demokrat) a může se začít válčit s podporou veřejného mínění.
Kdybych skutečně věřil oficiální verzi 9/11 a byl bych občan USA, tak bych bombardoval svého senátora nebo kongresmana e-maily s dotazem, proč tak najednou podporují islámské teroristy v Sýrii, když na válku s terorismem už utratili stovky miliard dolarů a ekonomika země jde pomalu do kopru.
Jenže nejsem občan USA, oficiální teorii o 9/11 nevěřím, tak si ty starosti můžu odpustit.
Tento týden byla možnost vidět dvojdílný snímek s názvem „11. září: Věda a konspirace.“ Ani mě už nepřekvapilo, jakým způsobem se dá zneužívat věda, která se tváří, že je nezávislá. Uvedu dva příklady.
1. konspirátoři jsou přesvědčení, že budovy WTC se prý nemohly zhroutit samy do svěho půdoysu a vytvořit neexistující palačinkový efekt, protože masivní ocelové jádro a celá konstrukce budov nemohla popraskat jako ze sirek. Nezávislí vědátoři tedy neváhali a vytvořili pokus, ve kterém teplota hořícího paliva způsobila pokroucení vodorovného, volně ležícího ocelového nosníku. Závěr zněl: zkroutil se nosník, takže je jasné, že budova musela spadnou následkem pokroucení ocelových nosníků, tvořících její skelet. Manipulace zcela zřejmá, jako kdyby tvrdili, že když tepelně pozohýbám tenké dráty ptačí klece a položím na ni malou zátěž, tak se klec zbortí.
2. Konspirátoři také tvrdí, že do budovy Pentagonu nenarazil dopravní Boeing 757 letu AA 77, ale řízená střela, protože ve zdech prstence budov zůstala díra. Vědátoři proto vzali duralovou trubku se špicí z kovu a napálili ji proti jakési stěně a řekli, že trup letadla zcela jednoznačně může způsobit takovou díru i do zpevněného pláště budovy. Tak to byl tedy experiment jako prase! Každého blbce muselo napadnout, že kdyby k té trubce připevnili křídla s něčím pevným a těžkým jako jsou motory letadla, tak by se čelní odpor celého tělesa mnohonásobně zvětšil, což by se projevilo i na jeho pohybové energii a celkovém destrukčním účinku na budovu. Jenže vědátoři byli placeni z federálních peněz, proto raději z lidí udělali blbce.Vlastně tímto experimentem nevědomky dokázali, že do Pentagonu skutečně mohla narazit řízená střela.
S pobavením každý rok sleduji pořady v televizi, ve kterých ceckaté moderátorky mluví zasvěceně o nás, kteří nevěříme oficiálním teoriím, jako o bláznech, protože ony jsou celebrity a to, co mají napsané ve scénáři je pravda pravdoucí. Není divu, že věří víc scénáři, než svému úsudku, rozumu moc nepobraly. Kdyby každá z nich měla vysvětlit Newtonův zákon setrvačnosti, pak by se bavili diváci asi jako u Kateřiny JauJau a její biomasy.
V „dokumentu“ padla závažná námitka, která vždycky zničí všechny konspirační teorie: co by US administrativa získala pro sebe, když by to celé zorganizovala a realizovala? Evidentně nic! I na to mám odpověď, nezískala by nic, protože za událostmi 9/11 není odpovědná US administrativa, ale její malá část, která pokračuje ve finanční (občanské) válce trvající už velmi dlouho. Jak jinak si lze vysvětlit skutečnost, že let 77 byl ve vzduchu „unesen“ až teprve tehdy, když let UA 11 narazil do Severní věže dvojčat? Ze stejných důvodů lze vyložit současné dění kolem Sýrie a obrat politiky USA vůči „islámskému“ terorismu o 180 stupňů, protože to tak vyhovuje skupině, hýbající nyní loutkou Velkého Mouřenína.
Proč například nebyl řádně vyšetřován let UA 93? Letadlo se údajně zřítilo. Každá nehoda se vždy vyšetřuje důsledným sesbíráním trosek a jejich následným poskládáním ve specializovaném hangáru. Tak je možno určit, jestli se letoun zřítil následkem ztráty kontroly řízení, chybou pilotů, poruchou, výbuchem na palubě atd. To připomínám proto, protože vina Muammara Kaddáfího za zřícení stroje Pan Am 103 nad Lockerbie byla „prokázána“ tímto způsobem. (jak se později ukázalo, i v tomto případě se manipulovalo s důkazy). U letu 93 se však výsledky vyšetřování z nalezených trosek nikdy nezveřejnily a platí tedy oficiální verze o únoscích.
Důvod je jasný, obě znepřátelené stany potřebují existenci konspiračních teorií o útoku zevnitř, takže jim mlžení okolo skutečných příčin nárazů a pádů letadel vyhovuje a nemůže jim uškodit.
P.S. Sotva jsem tento příspěvek dopsal, objevila se zpráva o střelbě v budově velitelství amerického námořnictva. Zaútočili opět jen nějací „pomatenci“ svedení z cesty pravdy?

%d blogerům se to líbí: