S úsměvem na líci, lid si zvolil pravici.

Tak by se dal parafrázovat text jedné humorné písničky. Naštěstí mi nepřísluší povinnost nějak komentovat výsledek volební taškařice, kterou od rozkladu republiky pravidelně bojkotuji. Jako vždy bude řeč o Zemanovi.
Pokud bych chtěl hodnotit v zavedených schématech politickou scénu po volbách, pak jen stručně: drtivě vyhrála pravice, protože ČSSD je jen přemalovaná ODS a bývalý soudruh Babiš všehoschopný hajzl ala Berlusconi, ochotný vyplácet minimální mzdy, a to ještě z daní těch chudáků, které sám vykořisťuje.
Tzv. pravicoví novináři sveřepě zamlčuí totální propad ODS, o to víc si však libují v útocích na prezidenta Zemana a projevují škodolibou radost ze ztráty SPOZ, které propůjčil své jméno. Včera v Otázkách to předváděla novinářská nula Moravec, dnes se vyrojili další. Podle nich by měl Zeman dokonce odstoupit, protože prý nemá tu „podporu, co kdysi“. Jako kdyby byl na kandidátce. Není pochyb o tom, že nýmandi prvního, přímo zvoleného prezidenta nenávidí, proto budou svoje ujeté domněnky vydávat za pravdy jako nějací náboženští fanatici u soudu s G. Brunem.
Pokud odborník přes aiolské stupnice a t.č. rektor považuje akademické prostory na Masarykově univerzitě za svůj majetek, aby zabránil diskusi demokraticky zvolené hlavy státu a vrchního velitele ozbrojených sil ČR se studenty a obhajuje to jakousi nikdy nenapsanou a neschválenou směrnicí, pak to svědčí o tom, že demokracii si berou do huby různí antizemanovci jen tehdy, pokud jde o jejich koryta. Jinak jsou to smýšlením nedemokratická a neschopná pakáž. MU je přece plná pravicujících studentů, kteří se netají odporem k plebejskému prezidentovi, najednou jako by se společně s jejich náčelníkem svobodné diskuse obávali. A to si Masaryk kdysi představoval demokracii jako diskuzi. Kdyby to dnes viděl!
Ačkoli SPOZ prohrála, tak Zeman určitě ne. Pokud se bude striktně držet Ústavy ČR, tak klidně může v Kocourkově vládnout úřednická vláda souběžně s ním až do ukončení výkonu jeho prezidentského úřadu. Splní, co slíbil. Napoprvé pověří sestavením vlády předsedu Sobotku. Ale vzhledem k tomu, že jsou socani v rozkladu a z Haška a jeho party se stali Zemanovci, tak je jasné, že nebude pro návrh dost hlasů mezi rozkmotřenými poslanci za ČSSD. Napodruhé by měl být osloven Babiš. Ten zřejmě jako vychcánek předem odmítne a dostane možnost Jeho Jasnost Spací pytel, který ztroskotá na deklarované averzi ANO k TOP09. A pak už to bude na předsedovi PS, aby navrhnul předsedu budoucí vlády, jenže navrhovat může, jmenuje opět jen a jen prezident. Takže si počkejme na drama, kdy bude volen předseda PS, měl by to být Zemanův spřízněnec, aby vše v tom třetím pokusu proběhlo hladce. Tipuji mocichtivého Haška, který bude poslouchat Zemana na slovo.
No a potom děj se vůle Boží, to by si měli už teď opakovat Kalousek, Parkanová, Vondra atd. atd.

%d blogerům se to líbí: