Hruška a banány

Původně to vypadalo jako klasická novácká „lidová zábava“, ale jak vidno, seriál o vaření levně a kvalitně zaujal vděčné diváky N@vy natolik, že známý televizní vyděrač Láďa Inspektor Hruška má zaděláno na získání ceny TýTý v kategorii seriál roku.
Českého diváka tento pořad prý obrovsky zaujal. Už jeho první díl, výborná večeře za tři koruny aneb kterak připravit chutný pokrm z kuřecích kůží, v nichž je zapečena jakási hmota, byl jednoduše kchůůl. Láďa se svěřil, že je bombardován stovkami podobných receptů, z nichž by se Dobromile Rettigové zřejmě udělalo nevolno už po jejich přečtení.
Na totalitu se vzpomíná jako na hnusnou dobu, kdy se stála fronta na banány. Ano, banány byly nedostatkové zboží, málokdy jsem je jedl, dnes je pro změnu nekonzumuji vůbec, protože je mi jako amatérskému sadistovi líto vyhazovat peníze za ovoce, jehož téměř polovina hmotnosti není k jídlu.
Také si nemohu vzpomenout, jestli soudruh Zelenka v Československé televizi někdy nechal natočit podobnou sračku s Přemkem Podlahou, ve které se lidem doporučuje, aby konzumovali něco, co by ani prase nesežralo. Ale co naplat, na N@vě se rozhodli, že k výročí sametového podvodu budeme sledovat „chlebové „bramboráčky“. A po ukončení pořadu pak budou následovat vzpomínky hrdinných chartistů na dobu nesvobody spojenou s chlastačkami u Vendy Havla na Hrádečku.
Pamatuji si, jak kdysi socialistický soudruh redaktor v jedné televizní reportáži mluvil o důchodcích na Západě, nakupujících levné psí konzervy k obědu. Tehdy jsem tomu jako mladý blbec nevěřil. Stačilo přece večer zapnout „Svobodnou Evropu“ a poslouchat ukrajinského Žida Jefima Fištejna, který vše vysvětlil frontami na banány a komunistickou propagandou, které se nikdy nadá věřit.
No a teď je tu televizní Inspektor Hruška, uvádějící také vše na pravou míru: od zkaženého, byť už chemicky upravovaného žrádla ve vybraných supermarketech přes stravu školních jídelen, posrané veřejné záchodky až k žrádlu pro přežití lidí na hranici bídy. Už to ale není komunistická propaganda, ale holá realita. A Jefim Fištejn coby reportérská hvězda mele stále ty své oblbovačky, ačkoli už prý není zaměstnancem americké CIA, ale „nezávislým novinářem“
Sám jsem zvědavý, ve kterém dílu Inspektor Hruška sebere odvahu a psí konzervu před diváky otevře, ohřeje a veřejně sežere. Osobně bych doporučil, aby to bylo 17. Listopadu.
Dobrou chuť!

%d blogerům se to líbí: