Putin děkuje

Hořící pneumatiky, hole a tyče v rukách kriminálních banditů, molotovovy koktejly, násilné obsazování státních budov,… ano, jsme svědky šíření havlovské pravdy a lásky v přímém přenosu. EUrosovětský lidový komisař Fulle přijel do Kyjeva zavádět nový evropský pořádek a vyhrožovat občanskou válkou, nic jiného z jeho nenávistných slintů vůči ukrajinskému vedení nelze vyčíst. USA k tomu, jak je jejich dobrým zvykem, vyhrožují bojkotem, sankcemi atd…
A co na to Putinovské Rusko? Troufám si tvrdit, že je v klidu a vyčkává na den, kdy se levobřežní část Ukrajiny stane opět součástí Impéria.
Vlastně by měl Putin všem těm, kteří organizují chaos na Ukrajině poděkovat, protože to, o co usiluje desetiletí, mu může samo spadnout do klína během několika hektických let. Paradoxně všechny hospodářské sankce na ukrajinskou vládu padnou i na samotné Ukrajince, viz embargo na Saddáma, které nejvíce odskákali prostí Iráčané a zvýší nenávist proruské části Ukrajiny k Západu.
Putin se musí smát, jak mu EUpati a Kerry zbídačí Ukrajinu, aby si ji pak mohl levněji koupit. A za dolary, kterých by se rád zbavil každý, když vidí klesající hospodářskou úroveň euro – atlantického světa závislého na čínských komunistech jako je závislý feťák na heroinu.
Obdobně se vlastně rozpadlo Československo, idiot Havel si nikdy nebyl schopen připustit pragocentristický prvorepublikový český šovinismus smíšený s dávkou mesiášství, Klaus s Mečiarem se toho s radostí chopili a zejména pak Klaus dokázal Kocourkov s jeho zbytky konkurence schopného průmyslu rozprodat pod cenou líp a lehčeji než se svými kumpány očekával. (Takové ty řečičky o tom, jak zbídačené Československo po vládě komunistů zůstalo, si jistě dnes uvědomí každý Pražan jedoucí vagonem metra v tubusu Nuselského mostu, čta si optimistické zprávy o pokračující výstavbě tunelu Blanka)
Janukovyč dělá přesně to, co se od něj v dané chvíli očekává. Nechá dělat pouliční lůzu vedenou Západem chaos a pak zřejmě ustoupí. Nic jiného nelze dělat, zabránit krveprolití střelbou není řešení. Na východní a bohatší část Ukrajiny se nemůže spolehnout, protože tam je dávno jasné, jak se věci mají. EUropaty podporovaná pouliční, nacionalistická a primitivní antisemitská lůza se chopí moci, to je jisté. Protože nectí demokratické principy, tak logicky nastane čas k boji s vnitřním nepřítelem a k vyřizování účtů. Jenže pak v situaci hospodářského chaosu a hrozícího hladomoru (mnohaletá ukrajinská tradice – prý za ni můžou jen komunisti:-)) ) nastane nutnost přesvědčit východní část Ukrajiny k setrvání ve společném státě. Ruský medvěd by byl padlý na hlavu, aby toho nevyužil.
A tak, jak se kdysi zásluhou Havla a Klause, majících plné huby Masarykovského odkazu, rozpadlo kdysi uměle vytvořené Československo, tak se s největší pravděpodobností rozpadne i Ukrajina. Soudruh v demisi, ministr zahraničních věcí Kohout, bude moci být spokojen, do EU vstoupí hospodářský gigant Halič, Řecko bude spaseno.

%d blogerům se to líbí: