Tah čokoládového pěšce

Dnes zástupce Igora Strelkova, Fedor Berezin, ohlásil, že včera v Šachťorsku jejich oddíly Donbaské lidové milice rozstřílely desítky kusů obrněné techniky Porošenkových kárných jednotek. Dokonce si tyto boje dovolil svým významem srovnat s legendární tankovou bitvou u Prochorovky.
Evropští „lídři“ vyhlašují už šesté kolo „přísných“ sankcí proti Moskvě, Porošenko, ačkoli pořád mluví o vítězném postupu, neúspěšně mobilizuje, Obama obviňuje Putina z porušování dohod o jaderných zbraních a Žid zatím střílí v Gaze civilisty jak myslivec koroptve.
Přes dvacet tisíc ukrajinských chlapců a chlapů z majdanovské UKR Army dezertovalo, protože dostali rozum a nechtěli se nechat zabít kvůli euro – americkým gigantickým dluhům. (Přeháním, sotva vědí, že jde o takový průser, ale kdo z nás by se nechal zabít kvůli Zaorálkovi nebo Kalouskovi?)
Porošenko, vyděšen tím, že Putin opět nevyhlásil odvetná protiopatření proti Evropské Uhniji, se včera obrátil na Lukašenka (chacha – tento pán je také na černé listině EU) s prosbou o zprostředkování mírových jednání. Jako záminku si vybral výměnu rukojmí a přístup k troskám malajského 777. Horlivka je prý podle jeho slov obklíčená, s výjimkou silnice vedoucí do Doněcka. Jenže pokud je dnešní Berezinovo prohlášení pravdivé, tak by to znamenalo, že separatisté vládní vojska vytlačují od města.
Zvláštní, podle zpráv by si člověk mohl myslet, že UK zbraně postupují vítězně vpřed a brzy Doněck padne. A místo toho chce najednou mír! Asi není situace na bojišti taková, jakou nám jí havlovsky prolhaná média popisují.
Povstalci předali černé skříňky, umožnili dokonce i přístup k troskám, jak to bylo v jejich možnostech. A co Porošenko? Žvanil o humanitárním příměří a jeho soldateska mezitím vtrhla do Luhanska, který byl bombardován letecky a ostřelován děly a raketomety. Čeští havloidi opět kvičeli radostí, kolik civilistů bylo zabito a dnes je ticho po pěšině, dnes zase mají plné tlamy Putina prosícího o odpuštění. Typické prodejné novinářské kurvy. A co se týká výměny zajatců, na Youtubu jsou videa z výměny zraněných bojovníků z obou stran, takže dosti chabý důvod.
Realita je asi taková: Rozkradená UKR Army je v rozkladu, její generál to otevřeně přiznal. Během dvou týdnů se asi přestane vyplácet žold pro řadové vojáky, do tanků a vozidel nebude dost paliva a průmyslový Doněck budou pořád ovládat Otcové zakladatelé. Dobře to Strelkov udělal, kdo pracoval v průmyslu, tak ví, jaké poctivě vybetonované kryty v továrnách se strategickou výrobou byly. A v Doněcku jich asi budou desítky, takže obránci města mohou vést obranné boje dlouhé měsíce.
Porošenko zřejmě začíná tušit, že by mohl stát pod šibenicí jako mnoho jiných vládců, kteří podepsali smlouvu s US ďáblem. Proto bude chtít vycouvat za každou cenu. Je to jedna z možností. Možná je to opět z jeho strany úskok, už několikátý, aby dosáhl vítězství, kdo ví? Jenže jakého, když ho budou miliony Ukrajinců k smrti nenávidět za to, že je zatáhl do občanské války?

%d blogerům se to líbí: