Klid před bouří?

Opravdu nádhera, číst zprávy vydávané v Kocourkově. Kdejaký blbeček, který by nebyl schopen na tržnici prodat pytlík brambor, se vyjadřuje jako odborný ekonom k tomu, jak Rusko budou sankce bolet.
Jejich tvrzení se opírají ani ne tak z reálného odhadu situace, ale jsou spíše zbožnými přáními. V dobách SSSR byla životní úroveň obyvatel horší než dnes a přesto vydrželi stát za režimem, který za cenu jejich obrovských obětí vyhrál válku. Ustáli i obrovskou krizi v devadesátých letech. Putin vyhrál válku o Krym beze ztrát, o tom není pochyb. Nemusel ničit, bombardovat a zabíjet jako NATO dobytek v Srbsku, Iráku, Libyii atd. Nevidíme ho ronit krokodýlí slzy nad rakvemi ruských vojáků, není nucen škemrat v Dumě o další navýšení gigantického dluhu, neuzavírá státní instituce jako jeho protějšek v USA, protože nemá na jejich provoz.
Čím víc se blíží další rozpočtově dluhová krize v USA a s ní i drastické omezení chodu státních institucí, tím větší žvatlající Schwarzenberg ukazuje svaly. Jako bychom v Evropské Uhniji neměli zkrachovalé Řecko, kvůli němuž bude brzy Euro doma opět dražší.
Předevčírem ukrajinští karatelé vypálili tři nebo čtyři balistické střely SS 21 na pozice separatistů, shodou náhod držících pozice poblíž oblasti s troskami malajského letounu. Hlásila to i CNN, ale majdanská junta to popřela. Ruská PVOS je prý všechny sestřelila. Jeden z bojovníků popsal, že našli půltunovou nevybuchlou bojovou hlavici jedné ze střel.
Dnes separatisté oznámili, že při přepadu ukrajinského konvoje 29.7. bylo zabito několik amerických instruktorů a byl zraněn US generál Kee (Key) Randy Allen, který velí celé „kárné protiteroristické akci“. V seznamu US generálů by tomu odpovídal Lieutenant General John R. Allen, United States Marine Corps, který naposledy velel okupačním jednotkám v Afghánistánu a který je nyní oficiálně ve výslužbě. To by vysvětlovalo spěch, s jakým Kerry přišel ohledně vyjednávání v Minsku.
Matoucí je obrovský klid a zdrženlivost Kremlu. Přiznává, že se ho sankce dotknou, ale že to nebude jen jedna strana, která na to doplatí. V klidu komentuje jakoukoli fabulaci či lež. To mě vede k přesvědčení, že lidé kolem Putina vědí přesně, kdo malajské letadlo sestřelil. Důkazy, které zatím zveřejnili, nebyly příliš přesvědčivé, zřejmě je předložili jen k tomu, aby se lháři v EU a NATO chytili do vlastní pasti a sami si to vyžrali. Něco už nadhodili němečtí odborníci, stačilo by prý projít pole trosek a najít stopy po střelách z leteckého kanonu.
Každopádně je jasné, že pokus o vyjednávání ze strany majdanské junty řízené americkou opicí je jen další podlý úskok, kterým chtějí zničit zbývající důkazy v troskách letadla a současně porazit separatisty.
Jak to asi dopadne se záznamy z „černé“ skříňky? Hádejte!

%d blogerům se to líbí: