Tajemná kolona

Jak se dalo tušit, neuplynul ani týden a jeden tzv. nezávislý novinář britského plátku na Twittru uveřejnil „informaci“ o pohybu ruské obrněné kolony přes ukrajinskou hranici a věci už šly známým samospádem. Kolona, kterou samozřejmě nikdo jiný vidět nemohl, poněvadž neexistovala, byla posléze „zničena“ hrdinnými ukrašisty přesnou dělostřeleckou palbou. A soudruh Porošenko už zvěstoval tuto „radostnou novinu“ svému chlebodárci do Londýna, s přípodotkem že tak dopadne každý ruský obrněnec, který vjede na ukrajinskou půdu pravdy, lásky a ryzí parlamentní demokracie.
Že by se proboha našli nějací novináři, kteří by se snažili tyhlety bohapusté žvásty potvrdit a chtěli znát alespoň souřadnice místa, na kterém by ona ruská zničená kolona byla k vidění, to opravdu nehrozí. Velká škoda, že Rusové tu zprávu vyvraceli, měli ji potvrdit a přiznat, že v koloně plula i jejich ponorka třídy Tajfun, se kterou se opolčenci chystají zákeřně napadnout Kyjev. Troufám si tvrdit, že i typicky český novinářský zmrd Neff by tuto informaci uveřejnil jako zaručeně pravdivou. Ulhaní Ukroušové a jejich neméně ulhaní sympatizanti prostě chtěli zase zneužít situace, tentokrát s humanitárním konvojem vypraveným z Ruska, ve svůj prospěch.
Mezitím opět došlo k malému obratu výkladu údajného sestřelení malajského letadla. Jakmile byla zveřejněna informace, že malajské úřady dostaly k dispozici předběžné výsledky analýzy záznamu černých skříněk letounu, tak ukrašistická tisková agentura SBU přispěchala s tvrzením, že letoun BUKem sestřelili ukrajinští vojenští zběhové, kteří se dali k opolčencům. Možná by stálo za to spočítat, kolikátá lež to už vlastně je. Malajci musí být z té záplavy informací už dost nervózní. Ale tu klíčovou, kterou je záznam hovorů dispečerů na věži, zatím nedostali.
Z bojiště do Kocourkova samozřejmě docházejí zprávy, jak ukrašistická armáda postupuje vítězně vpřed a opolčenci ostřelují svoje lidi z raketometů a děl, aby pak lstivě ztráty na civilních životech svedli na Porošenka. Výměnu Strelkova Zacharčenkem berou jako předzvěst vítězství, které se pravidelně opakuje týden co týden. Nemohou tušit, že se situace může dramaticky změnit v prospěch domobranců během několika hodin až dorazí konvoj s humanitární pomocí a prázdné náklaďáky budou moci být využity v doprovodu pracovníků Červeného kříže i k jiným účelům, třeba k transportu raněných vojáků a válečných zajatců.
No a krysy se už začínají žrát mezi sebou, vůdce Pravého sektoru Jaroš, pokud je to pravda, pohrozil další majdanovské kryse Avakovovi ozbrojeným pochodem na Kyjev, protože asi nedostal řádně zaplaceno za svoji odpornou práci, které ho naučili američtí poraděnkové v Kyjevě. Chtělo by se zvolat, kéž by na ten Kyjev skutečně táhnul už dnes a ne až za 48 hodin! Mohli by si to majdanovské střílení zopakovat ještě jednou, snad to do zimy stihnou. Jinak by se jim taky mohlo stát, že zmrznou.

%d blogerům se to líbí: