Kruhy lži

Jak se historie vlastně opakuje…
Rozhodnutí o vyřazení ruské paralympijské reprezentace už je jen trapná tečka za historií olympijského hnutí, které už nemá nic společného s myšlenkami, s kterými bylo založeno.
Na pohled je jasné, že zpráva WADA, prošpikovaná údajnými důkazy o státem organizovaném dopingu, za kterým stojí sám ďábel Putin, je stejně falešná a prázdná, jako „vyšetřovací zpráva“ o příčinách sestřelu malajsijského letounu nad fašistickou Ukrajinou.
Ale vlastně je dobře, že se tak stalo. Alespoň si další Rusové uvědomí, čeho všeho jsou západní milovníci tzv. „čistého sportu“ pro moc a zisk schopni udělat.
V roce 1980 šiřitelé ušlechtilých olympijských myšlenek v USA bojkotovali olympiádu v Moskvě. Prý proto, že CCCP hnusně vpadl do Afghánistánu, a to odporovalo olympijské chartě. Ha ha ha, když tyhle důvody člověk po letech čte, musí si připadat, že žije v blázinci, protože to by se olympijské hry nemohly konat kvůli agresím států Západu vůbec.
Když jsou USA a s ní věrně stojící nohsledi na straně čistého dobra, tak proč se nikdo z potentátů MOV nepozastavil dnes nad tím, že každý čtvrtý žadatel o azyl v Německu je Afghánec? Něco tady zřejmě nehraje, my zápaďané jsme jim přinesli svobodu, prosperitu a demokracii, máme tam z toho důvodu dislokované tisíce vojáků a oni odtamtud utíkají. Co utíkají, oni prchají! V Kocourkově se dokonce říká, že prchají před válkou. Proboha, před jakou válkou, když jsme jim tam přivezli mír? A o vpádu do Iráku, který zapříčinil vznik Islámského státu, to ani nemluvit.
Nemá cenu popisovat to, co je zřejmé, WADA je obchodním reprezentantem západního farmaceutického průmyslu, který byl zaskočen kvalitou konkurenčního sovětského léku, mimochodem prý používaného sovětskými vojáky ve zmiňovaném Afghánistánu.
Bohužel o důvodech „odvetného bojkotu“ LOH 1984 ze strany CCCP a východního bloku se opisují pořád stejné merkloviny, protože ty krásně zapadají do přiblblého vidění světa, ve kterém pravdoláskovský hodňoučký Západ musí pořád čelit ruským lžím a nenávisti.
Tak předně: Sovětský Svaz se rozhodl nevyslat olympijskou výpravu do Los Angeles ne proto, že by se pomstil za bojkot LOH 1980 v Moskvě ze strany USA, ale proto, že mu USA negarantovaly bezpečnost pro sovětské sportovce. Vzpomínám si, jak jakýsi debil v České televizi s nadšením vyprávěl, jaká byla v Los Angeles nádherná, přímo sluníčkovská atmosféra a že i „ti bolševici“ tam mohli v klidu sportovat, poněvadž jim absolutně nic nehrozilo. Možná tak úpal. No, nevím, nevím, olympiáda probíhala na stadionu, který leží v oblasti, která je po desetiletí známá vysokou úrovní kriminality. Kdo nevěří, může si zjistit, kde leží původní centrum pouličních bitek a nepokojů, které se tam udály o osm let později. A jak se ze sluníčkového Los Angeles roku 1984 stalo bitevní pole v roce 1992, kdy na potlačení útočících pouličních gangů byla povolána národní garda, to je fakt záhada!(pouze pro hlupáky, že ano)
Pokud přičtu i médii vybičovanou antisovětskou hysterii, tak je téměř jisté, že by došlo k tragédii, jaká se stala na LOH 1972 v Mnichově.
Rok před konáním LOH 1984 si dokonce už zřejmě tehdy dementní prezident Ronald Reagan pozval do Oválné pracovny Bílého domu afghánské mudžahedíny, prý „bojovníky za svobodu“ a nazval je svými přáteli (někteří se přeměnili po odchodu sovětských vojáků na krvelačné bestie, což pak vedlo ke vzniku Talibanu).
Takže shrnuto: islamistická protisovětská pakáž se mohla volně pohybovat po Spojených státech pod záštitou prezidenta, který ji otevřeně vybízel a podporoval k zabíjení Sovětů. No a tento prezident pak sovětským sportovcům, z nichž mnozí byli vojáci, sdělil, že se nemůže zaručit za jejich bezpečnost!
Ale přesto se dodnes najdou různá individua, která tvrdí, že bylo v Los Angeles bezpečno (statisticky 25 vražd ročně na 100 000 obyvatel se zdá pro pravdolásku docela fajn číslo).
Za takových okolností sovětští potentáti moudře rozhodli, že než riskovat islamistický útok podobný tomu v Mnichově, tak raději nikam.
USA byly v krizi, potřebovaly vyhrávat za každou cenu. A to byl další důvod k bojkotu olympiády v Moskvě, který se pak šikovně přehrál na Sověty. Někdo teď namítne, co to píšu za hloupost? Kdyby přece chtěli američtí sportovci vyhrávat za každou cenu, tak by do Moskvy v roce 1980 odcestovali, to dá rozum, ne?
Jenže USA potřebovaly vyhrávat především propagandisticky na Západě. Copak by sračkomety mohly dopustit, aby američtí diváci doma u TV obrazovek viděli, co všechno sověti pro moskevskou olympiádu vybudovali? Nové sportovní haly, stadiony, hotelové komplexy, dokonce celé olympijské městečko! Copak by si asi pomyslel americký divák, kdyby pak o čtyři roky viděl, že pořadatelé LOH 1984 podřídili vše maximálnímu zisku a do infrastruktury neinvestovali ve srovnání se Sověty téměř nic. Zatímco v Moskvě se sportovci ubytovávali v šestnáctipatrových budovách s normálními byty, tak v LA se světová sportovní elita musela tísnit v universitním campusu. Zahájení, atletické soutěže a zakončení LOH proběhlo na zastaralém stadioně z dvacátých let, některé fotbalové zápasy se zase hrály na stadionu pro baseball, v noci se musely měnit podlahy v jedné hale, protože druhá hala prostě nebyla k mání atd atd. To byly ty pravé důvody, proč američtí sportovci neletěli do Moskvy.
Díky tvrdému informačnímu embargu američtí diváci z Moskvy viděli kulové, navíc prokládané reklamou na Colu a jiné sračky.
No a pak za čtyři roky si udělali olympiádu pro sebe, kterou světu reprezentovali jako tu nejnej.
A po osmi letech, když se nad olympijským stadionem vznášel smrad a kouř ze stovek požárů, to už si nikdo neuvědomil, že sověti měli s těmi obavami o svou bezpečnost vlastně pravdu.
A taková malá perlička na konec, druhá nejúspěšnější výprava na LOH 1984 v LA byla rumunská. Nikolaj Čaučesku tehdy vlezl američanům do zadnice a Rumuni byli na olympiádě obletovanými hvězdami. A za pět let milý Nikolaj i se soudružkou manželkou skončili před popravčí četou. Jako jediní z tzv. Sovětského východního bloku. Asi jako poděkování za účast.

%d blogerům se to líbí: