Majdan v Las Vegas

Tak tu je opět po nějaké době střílení po americku. Údajný pohadkově zbohatlý milionář, syn bankovního lupiče, hazardní hráč a milovník filipínských žen, skolil na ploše před hotelem Mandalay Bay šedesátku tančících a dalších šest stovek zranil. Zcela jistě osamělý vlk, něco jako ten Lee Harvey Gottwald. Ten ale údajně střílel z pušky, která se nedala upravit na palbu jednou dávkou.

Štefan Padouch si navozil do hotelového pokoje v 32. patře třiadvacet rychlopalných kvérů, náboje do nich,  zaměřovací optiku, wifi kamery, počítač a kdoví co ještě, pak večer údajně rozbil dvě okna v luxusním apartmánu a začal palbu na tisícovky lidí dole na place.

Vyšetřovatelé prý nevěděli, proč mu hráblo. Zato ale ihned věděli velmi přesně, že to nebyl terorismus a nestál za ním Islámský stát. Jenže když je Islámský stát od samého počátku americké děťátko, tak je zřejmé, že za touto čirou hrůzou jsou jako vždy části amerických tajných služeb, které od 9/11 o sobě zase daly pořádně vědět.

Den po masakru se tvrdilo, že identifikace obětí bude zdlouhavá a velmi obtížná.  A vida, ihned byly zveřejněny fotografie obětí, což je podivné jako to, že mezi nimi snad byl jeden jediný černoch – afroameričan. Asi černoši nemají rádi country nebo nemají tolik peněz jako bílí, aby je mohli rozhazovat někde v kasinech po tisícovkách, jako bývalý pošťák Štefan.

Štefan pálil velkými dávkami z upravených zbraní. Nechci se zamotat do nějakých detailů, ale ta úprava prý způsobuje, že střelba se stává velmi nepřesnou, tzn., že vypálením celého zásobníku se střely rozptýlí do velikého prostoru. Takže mi nejde na rozum, proč na všech videích je vidět, že panika mezi lidmi nevypukla po celé ploše, ale postupně se rozšířovala. Jako kdyby byla pokaždé zasažena jediná skupinka lidí a ti kolem si toho vůbec nevšímali.

A pak je tu záležitost s hlasitou sřelbou zachycenou taxikářem. Byla tak ohlušující, že musel zavřít v autě okno, ostatně někteří svědkové vypovídali, že zvuk vycházel odněkud ze 4. nebo 5. patra hotelu.

Taková spousta nejasností hraje do not mainstreamu, protože vždy, když jsou mezi lidmi pochybnosti, tak se presstituti přikloní na stranu té jediné oficiální policejní pravdy. (Tak to v USA chodí. I kdyby den před tím bílí policajti postříleli černošskou dívčí kapelu v New Orleans, tak by teorii jediného střelce sračkomety nikdy nezpochybnily.)

Ještě k těm podivnostem. Štefan střílel velkými dávkami z výšky kolem sta metrů. Kdybych byl laik, tak si řeknu, že je zázrak, že zabil tak „málo“ lidí necelých 400 metrů daleko. Jenže vyvstává otázka, kde si střelbu z takové výšky nacvičoval? Jistě, určitě strávil na střelnici stovky hodin, když měl doma tolik zbraní a nábojů, to se určitě zjistí, ale kde se vycvičil ke střelbě z výšky? Z takové, ze které nenacvičují snad ani vojenští odstřelovači? (možná výsadkáři nebo vrtulníkáři) Jestli by mi někdo tvrdil, že je to velmi jednoduché, tak bych se ho rád zeptal, na které střelnici si to vyzkoušel. Kdo prošel alespoň nějakým střeleckým výcvikem, třeba na vojně, ten mi potvrdí, že pokud máte klasicky nastavená miřidla a střílíte na cíl, lépe řečeno na střed jeho spodního okraje, ze stanoviště, které leží výš, než je rovina cíle, tak zpravidla přestřelíte. Takže je mi dost podezřelé, že se Štefan trefil do potemnělého davu už první dávkou. A protože nepoužil střelivo se stopovkou, tak vlastně ani nemohl vidět, kam střílí. To mu bylo pořadateli „umožněno“ až po nějaké chvíli, když mu cílovou plochu řádně nasvítili. Takže si počkáme, co řeknou „experti“ od FBI  ohledně nastavení miřidel u zbraní, které byly ke střelbě použity.

No a na závěr už jen otázečka: kde jsou díry po střelách na ploše? Zatím jsme „viděli“ jen Štefanovy mrtvé nohy a loužičku krve. Připadá mi dosti podivné, že ta spousta střel letících pod úhlem asi 20 stupňů neudělala žádné viditelné díry.

Takže jaký byl pravděpodobný motiv tohoto organizovaného teroristického útoku? O něm někdy příště.  Titulek už snad něco naznačil.

Snad do té doby nespadne nějaké vojenské letadlo s „hrdinnými“ US vojáky na palubě.

%d blogerům se to líbí: