Muskovaný šejdíř

No vida, akcie společnosti Tesla Inc. vyšplhaly z 328 bodíků na 341 bodíků za jeden den. O to přece šlo od samého počátku, že ano?

Zatímco lidé mdlí duchem se radují, jakého krásného úspěchu ta americká věda a technika zase dosáhly, tak realisté musí v údivu kroutit hlavou nad tím, jak hluboko se dá ve výzkumu vesmíru ještě klesnout.

Dobře si to šejdíř naplánoval, levný benzín konkuruje prodeji jeho elektromobilovému dreku čím dál víc, takže po pátečním katastrofálním propadu na burze musel vymyslet něco, co by přesvědčilo akcionáře Tesly, že je opravdu „vizionář“ a podnikatel „budoucnosti“.

Ten stupidní nápad s plastovým autíčkem a plastovou figurínou na solární trajektorii byl skutečně fantastický reklamní trhák. Když jsem slyšel jakousi komentátorku, která při „návratu“ dvou ze tří raketových nosičů v orgastickém opojení kvičela můj bože, můj bože, tak jsem se jen ujistil, že na Měsíci Američané skutečně nikdy být nemohli. No uznejte, před padesáti lety tam byli a dnes nejsou schopni vlastním lidem na ISS dopravit nové pampersky jinak, než jakousi lodí, která není schopna provést ani elementární „stykovku“, kterou Rusové umí už přes čtyřicet let!

Divné, že ještě žádného z šéfů NASA nenapadlo Muska přesvědčit, aby jim udělal laskavost a konečně aby už americká loď přikotvila na americké straně ISS. Přece se nenechají Rusy takto dále ponižovat.

Kdyby Musk „dělal“ do sanitární techniky, tak by zcela určitě vynesl na orbitu hajzlovou mísu, to je jisté. Možná by na ní seděla nafukovací Hillary Clinton s nápisem MeToo, co já vím. Ale tak jako tak je to podvodník, který se snaží blbcům vnutit myšlenku, že když sebou raketa nese spoustu paliva, které použije na svoje zpomalení, tak je to ta nejlevnější raketa na světě. Hehe, pro něj určitě, protože pokud se nějaký ten stupeň nešťastnou náhodou na zemi zničí, tak škodu zacvaká vždycky pojišťovna. Šejdíř Musk ty svoje přistávací stupně nevymyslel proto, že se bude létat levněji, ale proto, aby se lety prodražily a on pomocí tzv. vyšší moci pak inkasoval prémie za ztrátu těchto „přistávajících stupňů“ (mmch si myslím, že to jejich „přistání“ nevypadá zrovna realisticky).

Takže doufám, že příští Falcon bude mít oněch „přistávacích stupňů“ ještě víc a časem se stanoví v usa nějaký „pokrokový technický předpis“, v němž bude pro stroj letící do kosmu stanovena povinnost vícenásobného použití motorové jednotky. Ekologie nezná bratra.

A pak hurrrrrrrá na Mars! Filmy už jsou natočené, je z čeho vybírat.

%d blogerům se to líbí: