Hyper po rosijsku

Tak havaroval Sojuz FG. Konečně se na špičkové úrovni našla parta lidí, kteří si řekli dost a start rakety odsabotovali.

Co se asi tak stane v příštích měsících? Doufám, že to nejhorší pro NASA a ESA. Tedy, že Rusové řeknou, že havárie by se v budoucnu mohla opakovat a spolupráci ukončí.

Nechat si srát na hlavu prostě nejde. Protitrumpovská akce Skripal pokračuje a Trump, ačkoli získal další malý bodík, je pod tlakem a musí dělat další a další protiruské hovadiny. A to už se ruským patriotům pomalu přestává líbit. Proto ta havárie. Prachy stejně končily v rukou ruských oligarchů, kteří lezou Američanům do zadku, takže co už.

A oslové v NATO, zejména soudruh fešák Pavel, bývalý náčelník bojovného kmene v Bruseli, by se měli mít na pozoru. Rusové jim takřka v přímém přenosu předvedli, jak dalece pokročili v hyperzvukových technologiích. Pokud mě zrak nešálil, tak celý havarijní systém Sojuzu začal pracovat ve výšce kolem osmdesáti kilometrů nad povrchem a při rychlosti přes dva kilometry za sekundu. Pravda, Elon Musk v takových to podmínkách dokonce dokáže překonat Newtonovy zákony, ale to je pouze divadélko pro tupé americké ovce, zde je řeč o reálném světě pohybujících se těles velmi vysokými rychlostmi. Tím, že se záchranný modul automaticky odpojil a v tom šíléném fofru navedl a vymanévroval na vypočtenou trajektorii, Rusové předvedli, že jejich řeči o manévrujících hyperzvukových střelách jsou krutě pravdivé.

Byl to dobrý tah, předvést společnou záchranu Rusa a Američana. Rusové tím ukázali, jak daleko jsou napřed v pilotovaných letech a jak jejich záchranný systém předčí americký, navzdory žvástům, jak si amíci cení životů svých lidí. Vlastně jestli vůbec někdy nějaký záchranný systém NASA vyvinula, spejsšatly žádný nikdy neměly.

Zkrátka muselo to přijít. Jestliže si Američané dovolili vyvrtat v modulu Sojuzu dírky, museli k tomu mít velmi vážný důvod. Je tu vysvětlení, že tak učinili, aby se poněkud pomatená americká astronautka mohla vrátit na Zemi, ale já se přikláním k tomu, že Američané prováděli průmyslovou špionáž. Návratový modul budou nutně potřebovat, pokud Rusové v příštím roce ukončí spolupráci.

Příští rok budou v USA slavit 50. výročí slavného letu amerických fejkonautů na Měsíc. No uvažte, jaká to bude prdel. Na Zemi se budou předávat metály, pronášet plamenné projevy o nedostižitelných amerických technologiích a nahoře nad tím divadlem bude možná létat americký občan v ISS a bude se modlit, aby si to Rusové rozmysleli a přilétli si pro něj, protože nebude žádný jiný způsob, jak by se mohl dostat dolů.

Donald Trump ruské nebeské divadlo náležitě ocenil. Takřka ihned poté byl nucen vyhlásit odstoupení od dohod mezi Sovětským Svazem a USA o raketách středního doletu. To jeho vyjádření, že USA budou muset tyto zbraně vyvíjet, muselo ruské raketčíky náležitě „vystrašit“. V Afghánistánu se už taky vede vítězná válka proti pastevcům koz sedmnáct let. A kde nic tu nic.

 

%d blogerům se to líbí: